Krizový štáb univerzity apeluje na dodržování platných opatření a upozorňuje na sankce

Neděle 14. listopad 2021, 15:08

Krizový štáb Univerzity Palackého v Olomouci (KŠ UP) po svém pátečním zasedání důrazně vyzývá studenty a zaměstnance univerzity k důslednému dodržování platných vládních opatření a hygienických doporučení a předpisů. Na aktuálně platném režimu na půdě UP se k dnešnímu dni nic zásadního nemění, nicméně je nezbytné plnohodnotně dodržovat již zavedená pravidla. Jedná se především o definované používání ochrany dýchacích cest ve všech prostorách vysoké školy včetně kolejí a menz a o prokazování bezinfekčnosti na kolejích.

Krizový štáb upozorňuje, že nedodržování či jakékoliv obcházení vládních opatření může mít, mimo zvýšení rizika nákazy a ohrožení sebe i dalších osob, v některých případech i trestněprávní dopad na dotčeného nezodpovědného jedince.

Informace o aktuálně platných podmínkách na půdě UP jsou k nalezení na webu www.upol.cz/covid-19/, mimořádná a ochranná opatření MZ ČR zde a veškeré důležité informace o epidemii koronaviru a všech v té souvislosti vydaných opatřeních Vlády ČR a ministerstev na této stránce

Současně Krizový štáb UP připomíná, že i nadále je v zájmu nás všech maximální vzájemná ohleduplnost a preventivní chování. Dodržujme proto i nadále opatření 5R (respirátor, ruce, rozestupy, rozum, respekt), nepodceňujme příznaky respiračních onemocnění a nevystavujme tak riziku své okolí, očkujme se, pokud je to možné, a pokud to možné není, pravidelně se testujme.

Svůj apel v souvislosti s aktuální epidemickou situací zveřejnila v těchto dnech i Studentská komora Akademického senátu UP.

Zpět