Matematické soutěže se zúčastnilo 500 předškoláků

Ocenění předškoláci získali diplom a drobné dárky.
Foto: Magdaléna Ondrušáková
Úterý 19. červen 2018, 15:00 – Text: Šárka Chovancová

Matematika nemusí být jen postrachem, může i bavit. Důkazem jsou stovky dětí, které se zúčastnily matematické soutěže Úkoly Čmeldy Pepíka, kterou ve spolupráci s přírodovědeckou fakultou pořádá Academic School, Mateřská škola a základní škola v Uherském Hradišti.

Výsledky této soutěže byly vyhlášeny na přírodovědecké fakultě v rámci Veletrhu vědy a výzkumu UP. „Cílem je rozpoznat nadané žáky nejen ve školách, ale i ve školkách. Učitelé jim pak mohou vytvořit individuální plány," uvedla Věra Olšáková, ředitelka Academic School.

Soutěže se zúčastnilo zhruba pět stovek předškoláků. Tři nejlepší soutěžící, Vladimíra Válková z Veselí nad Moravou, Daniel Jurenčák z Dolní Němčí a Anna Marie Křižanová z Uherského Hradiště převzali ocenění z rukou Josefa Molnára z PřF. „Máme perfektní ohlasy nejen z celé republiky, ale i z celého světa. Zájem o soutěž projevily Anglie, Austrálie, Portoriko i Čína, což nás velice těší," řekl profesor Molnár.

Academic School je fakultní školou Přírodovědecké fakulty UP. V pondělí 25. června si připomene 25 let od svého založení. „Kulaté výročí škola oslaví především s dětmi, zváni jsou také absolventi našich školek i základní školy," doplnila Věra Olšáková. Kromě bohatého programu, který nabídne nejrůznější taneční, kouzelnické či hudební vystoupení, mohou děti i dospělí navštívit vědeckou kavárnu přírodovědecké fakulty. Oslava se uskuteční na Studentském náměstí v Uherském Hradišti na prostranství před základní školou.