Ministr školství předal dekrety novým rektorům

Předávání jmenovacích dekretů se konalo v Karolinu.
Foto: MŠMT
Úterý 30. leden 2018, 15:15 – Text: (red)

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes předal jmenovací dekrety dvanácti novým rektorům a rektorkám veřejných vysokých škol. Mezi jmenovanými byl i rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Rektory jmenoval 29. ledna prezident, na jeho žádost dnes ministr předal jmenovací dekrety v pražském Karolinu.

Rektoři se funkce ujmou 1. února. Rektorský mandát trvá čtyři roky. „Vysoké školy by měly pod vaším vedením i nadále plnit svůj nezastupitelný význam ve společnosti rozvojem svých základních funkcí. Tedy jako autonomních a nezávislých center  svobodného a kritického myšlení, jejichž poznatky a inovace přinášejí prospěch celé společnosti ve formě nového vědění, produktů či služeb,“ řekl ministr školství Robert Plaga rektorům při slavnostním ceremoniálu v Karolinu.

Seznam nově jmenovaných rektorů vysokých škol:

doc. MgA. Tomáš Vaněk, rektor Akademie výtvarných umění v Praze

prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. rektor České zemědělské univerzity v Praze

doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. rektor Českého vysokého učení technického v Praze

prof. Mgr. Petr Oslzlý, rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně

prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. rektorka Mendelovy univerzity v Brně

doc. RNDr. Miroslav Brzezina, CSc. rektor Technické univerzity v Liberci

prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, rektor Univerzity Karlovy

prof. Mgr. Jaroslav Miller, M. A., Ph.D., rektor Univerzity Palackého v Olomouci

prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. rektor Univerzity Pardubice

prof. MVDr. Alois Nečas, Ph.D., MBA, rektor Veterinární a farmaceutické univerzity Brno

prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. h. c., rektor Vysokého učení technického v Brně