Na univerzitě se mohou nově naučit studenti i zaměstnanci pracovat s kamerou nebo fotoaparátem

Audiovizuální produkce naučí zájemce i filmovat.
Foto: AVP
Středa 15. únor 2017, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Chcete se naučit natočit dobře video, stříhat zvukový záznam nebo správně fotit a potkat lidi se stejným zájmem? Pokud jste studenti, akademici nebo zaměstnanci UP, máte jedinečnou příležitost. Audiovizuální produkce Univerzity Palackého připravila Audiovizuální pátky, během kterých budou profesionálové seznamovat zájemce s možnostmi techniky. První setkání je už tento pátek 17. února od 10 do 12 hodin ve Zbrojnici.

„Chceme sdružit lidi, které zajímá práce s obrazem nebo se zvukem. Nemusí mít žádné zkušenosti, ani žádnou hotovou tvorbu, stačí zájem. Všem zájemcům nabízíme naše zázemí a zkušenosti našich spolupracovníků, expertů ve svých oborech. Na prvních dvou setkáních si zmapujeme, po jakých oborech je poptávka.  Podle toho pak připravíme konkrétně zaměřené workshopy,“ vysvětlil Daniel Kunz z Audiovizuální produkce UP (AVP).

Nabídka AVP je široká: zahrnuje mimo jiné práci se střihovými programy, s kamerou, fotoaparátem, postprodukci zvuku, základy režie, dramaturgie, práci s herci. „Dokážeme například poradit, jak si udělat pěkné homevideo. Naučíme, jak ho dobře nazvučit, sestříhat, popřípadě dál upravit,“ dává jeden z příkladů Daniel Kunz.

Pokud bude o nabídku AVP na univerzitě zájem, mohly by v budoucnu následovat i tematické víkendové workshopy. „Stejně tak je možné, že se vytvoří skupina lidí, která přijde se zajímavým námětem na natáčení. My jim pak můžeme pomoci jejich představy realizovat,“ dodal Daniel Kunz.

Audiovizuální pátky se budou konat dvakrát do měsíce, vždy od 10 do 12 hodin v prostorách AVP ve druhém patře Zbrojnice. Vstup na setkání je zdarma, není ani potřeba se dopředu hlásit. Další informace mohou zájemci získat na adrese daniel.kunz@upol.cz.