Nadační fond UP vyhlašuje novou výzvu: Zkuste řídit vlastní projekt

Grafika: Žurnál UP
Pondělí 13. únor 2023, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Studujete na Univerzitě Palackého a máte svou vizi? Chcete si vyzkoušet realizovat vlastní vědecký nebo umělecký projekt? Zdokonalit se v prezentačních dovednostech? Není nic snazšího. Přihlaste se do 8. výzvy Nadačního fondu UP. Žádat o podporu je možné od 13. února do 31. března 2023.

„Nadační fond Univerzity Palackého si od svého vzniku v roce 2015 našel v aktivitách naší univerzity své pevné místo. I ve srovnání s ostatními vysokými školami v České republice se stále jedná o ojedinělý projekt nejen podporou vědecké kariéry studentů, ale i způsobem realizace. Na projekt může student získat až 200 tisíc korun, přičemž o výši příspěvku i o tom, který projekt podporu získá, rozhoduje Správní rada NF UP. Podporujeme studenty ze všech fakult a ze všech vědních a uměleckých oborů. Nově bude v letošním roce u žádostí posuzována i uplatnitelnost v praxi,“ uvedl ředitel Nadačního fondu UP Jiří Rudolf.

Jak správně požádat o podporu a na co nezapomenout, se zájemci dozví na webináři, který se uskuteční ve čtvrtek 23. února. Webinář se uskuteční prostřednictvím platformy Zoom a není třeba se na něj registrovat. Odkaz najdete zde.

Nadační fond UP, jehož generálním partnerem Komerční banka, za dobu svého fungování podpořil již několik desítek studentů a studentek. Dal jim nejen unikátní příležitost bez zbytečné byrokracie uvést v život své vědecké nebo umělecké představy, ale díky různým workshopům jim pomohl rozšířit jejich dovednosti například při práci s médií nebo při prezentaci. Podpoření studenti a studentky mají řadu možností, jak finanční příspěvek využít. Od letenek přes literaturu, technické vybavení až například po ubytování při stáži na zahraničním pracovišti.

„Nadační fond mi v prvé řadě pomohl zrealizovat můj projekt. Díky příspěvku se podařilo zakoupit vybavení, které mi v mnohém pomohlo v praktickém provedení mé práce, čehož si velmi cením. Také jsem díky této podpoře získala větší sebedůvěru a stala se odvážnější. Dostala jsem příležitost rozvíjet i své komunikační dovednosti a účastnila jsem se mezinárodní soutěže v popularizaci vědy FameLab – Talking Science, kde jsem se dostala až do českého finále. Musím za to poděkovat koordinátorce NF UP Katrin Stark, která mi poskytla jak psychickou, tak technickou podporu. Na základě vlastních zkušeností doporučuji si podat žádost a usilovat o podporu. Pro začínajícího vědce je to skvělá zkušenost a také příležitost, jak se dále rozvíjet,“ shrnula své zkušenosti Marie Pražáková z přírodovědecké fakulty, která byla stipendistkou NF UP hned dvakrát, a to v roce 2020 a 2022.

Všechny informace o Nadačním fondu Univerzity Palackého, včetně podpořených studentů z minulých let a jejich zkušeností najdete na stránkách www.fond.upol.cz.

Nadační fond UP podporuje mezinárodní projekty tuzemských a zahraničních studentů magisterských a doktorských studijních programů. Vychází z předpokladu, že zahraniční zkušenost a know-how z excelentních světových pracovišť pomohou k růstu celé univerzity. Chce tím přispět k řešení civilizačních, technologických, zdravotních, sociálních či environmentálních problémů.