O přebornické medaile a tituly se bojovalo i v dešti

Fotogalerie: Martin Višňa
Čtvrtek 27. duben 2017, 13:02 – Text: Martin Višňa

S deštěm a zimou se museli potýkat organizátoři a závodníci Přeboru Univerzity Palackého v atletice, který je tradičně úvodním mítinkem sezony na olomouckém atletickém stadionu. I přes nelehké podmínky ovšem nebyla nouze o pěkné výkony a sportovní hašteření a soupeření.

Vůbec nejlepší výkony, dle přepočtu na základě tak zvaných Maďarských tabulek pro dráhu, podala sprinterka Adéla Dubová, která zaběhla stovku za 12,68 sekundy, a Štěpán Mikoška, jenž hodil oštěp do vzdálenosti 68,17 metru. „V takovýchto podmínkách jde o opravdu krásné výkony a oba si naprosto oprávněně zaslouží cenu děkana v podobě stipendia ve výši 2000 korun,“ komentoval ředitel závodu Vítězslav Prukner z pořádající katedry sportu fakulty tělesné kultury.

Dubovou cena potěšila a hned měla jasné, jak s ní naloží. „Budu šetřit na cestování po Americe s přítelem,“ prozradila. Ještě při rozcvičování si přitom říkala, že „dnes to asi nepadne“. „Byla strašná zima a pršelo, závodění nebylo zrovna ideální. Ale že zaběhnu takový čas, jsem absolutně nečekala,“ dodala studentka fakulty tělesné kultury a též členka Atletického klubu Šternberk, který měl vedle toho olomouckého na přeboru také poměrně silné zastoupení.

V jednotlivých kategoriích soutěžili jak studenti, tak atleti žákovského věku a třeba v hodu diskem bylo vidět i vyučující, například docentku Vlastu Karáskovou nebo Ivu Machovou, která mezi diskařkami zvítězila. Celkem se přeboru zúčastnilo přes 150 závodníků, což je podle organizátorů na panující počasí pěkná účast.

„Musím pochválit studenty 4. a 5. ročníku, kteří závody velice dobře připravili. V tomto počasí nás ale zlobila technika, několikrát například zradila startovací pistole. Ale to jsou jediná negativa, jinak jsem spokojený,“ uzavřel ředitel závodu Prukner.