Pátý podzim Větrání láká do Hostýnských vrchů i k Opavě

Ilustrační foto: Martin Višňa
Úterý 18. září 2018, 13:00 – Text: (red)

S novým akademickým rokem je tu také nový ročník turistické série fakulty tělesné kultury Větrání, již pátý. Odstartuje tradičním výšlapem na Velký Kosíř, během podzimu příznivci pěší turistiky zavítají také například na Kelčský Javorník nebo Svitavsko. Připraveny jsou i vycházky po Olomouci.

„Do pátého ročníku Větrání vykročíme v sobotu 22. září. Úvod pojmeme jako vždy trochu volně, pod rozhlednou na Kosíři posedíme u něčeho dobrého a vyhlásíme nejaktivnější větrače uplynulého roku. Následující výstup na Kelčský Javorník o týden později už bude o poznání náročnější,“ uvedl organizátor výletů Martin Višňa z děkanátu FTK.

Do začátku prosince se chystá celkem sedm výletů, turisté si mimo jiné připomenou jednu z bitev v pohraničí z podzimu 1938 nebo se podívají k barokní perle Slezska, zámku v Kravařích u Opavy. Poslední výlet podzim zatím lokalitu nemá. „Půjde totiž o Větrání s pořadovým číslem 100 a rozhodl jsem se, že si to, kam se 1. prosince pojede, vyberou sami účastníci výletů z míst, která navrhne desítka těch nejaktivnějších větračů. Na konci října by o tom mělo být jasno,“ prozradil Višňa.

Všechny termíny a další potřebné informace najdou zájemci na novém webu Větrání, kde je k dispozici i kronika všech dosud uskutečněných výletů včetně odkazů na mapy jejich tras, které mohou posloužit jako inspirace.

Kromě Větrání se zájemci mohou během podzimu zúčastnit také pravidelných čtvrtečních odpoledních vycházek Okolo Olomouce. Na nich mohou zjistit, kde u Olomouce lze najít Radhošť, nebo se projdou podél řeky Bystřice z Bukovan k hlavnímu nádraží. První z vycházek se koná ve čtvrtek 20. září, sraz je v 16:00 na tramvajové zastávce Palackého. „Sedmikilometrová trasa nazvaná Hradební okruh vede kolem historického centra města a je vhodná například pro studenty prvních ročníků jako takové malé seznámení s městem,“ dodal Višňa. Informace k vycházkám najdou zájemci také na webu Větrání