Petra Šobáňová obdržela cenu ministra školství za vynikající vzdělávací činnost

Foto: archiv PŠ
Úterý 13. prosinec 2022, 12:06 – Text: Milada Křížková Hronová

Ve Valdštejnském paláci Senátu Parlamentu České republiky převzala Petra Šobáňová, proděkanka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Prestižní ocenění získala za vynikající vzdělávací činnost na vysoké škole.

Ceny MŠMT ČR v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu předali ministr Vladimír Balaš a náměstkyně sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Radka Wildová.

„Ocenění své pedagogické činnosti si velmi vážím, zvláště proto, že právě výuka bývá ve vysokoškolském prostředí často podceňována. Já vzdělávání a postojové formování našich studentů vnímám jako naše základní poslání. Jsem velmi ráda, že pan ministr věnuje pedagogické činnosti pozornost. Ještě více mě těší to, že cena, určená pedagogům ze všech českých vysokých škol, putuje právě na naši pedagogickou fakultu již podruhé. Předtím ji obdržel můj milý kolega Kamil Kopecký,“ uvedla Petra Šobáňová, jejímž domovským pracovištěm je katedra výtvarné výchovy. Zdůraznila, že cenu vnímá především jako ocenění kvality pedagogické činnosti na olomoucké pedagogické fakultě.

„Je pro mě podstatné vnímat zpětnou vazbu od studujících a provázet je co nejlépe na jejich cestě k pedagogické profesi. Pokud jde o cenu, velmi si vážím už samé nominace a je pro mě závazkem učit co nejlépe a stále hledat nové cesty, jak výuku zkvalitňovat,“ dodala laureátka prestižního ocenění, jehož smyslem je vyzdvihnout význam akademiků, kteří se neustále zdokonalují při své praxi a zkvalitňují tak českou výuku.

V Senátu byly předány ceny 18 laureátům v pěti kategoriích. Mezi oceněnými studenty, pedagogy a vědci, které ministr školství Vladimír Balaš uvedl jako výjimečné a motivované osobnosti českého akademického a vědecko-výzkumného prostředí, byl také Radim Filip z Přírodovědecké fakulty UP, který získal Cenu Františka Běhounka.