Pomoc ukrajinským studentům a zaměstnancům UP

Čtvrtek 24. únor 2022, 11:55 – Text: (ok)

Univerzita Palackého sleduje situaci na Ukrajině a je připravena být nápomocna svým ukrajinským studentům i zaměstnancům, kteří pobývají v Olomouci, případně nabídnout další pomoc v rámci zdrojů, kterými disponuje.

Finanční pomoc doporučujeme realizovat prostřednictvím ověřených organizací Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita Česká republika, Paměť národa nebo UNICEF. Finanční podpora je aktuálně prioritní, případnou materiální pomoc by z logistických a organizačních důvodů později také zajišťovaly uvedené oficiální organizace.

Studenti a zaměstnanci UP, kteří se ocitnou v nouzi, se mohou obracet na Dobrovolnické centrum UP, a to prostřednictvím e-mailu dobrovolnictvi@upol.cz nebo telefonu +420 736 676 006. Pozor, telefonní linka slouží pouze pro ukrajinské studenty a zaměstnance UP.

Více informací k aktuální situaci najdete na upol.cz/ukrajina.