Pomozte naší studentce

Foto: VDV
Úterý 9. listopad 2021, 13:30 – Text: (ipu)

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové převzal záštitu nad sbírkou, která by měla pomoci naší studentce Nikole Niesytové, aby si mohla koupit speciální sluchadla, která by jí usnadnila život. Nikola studuje na PdF obor Speciální pedagogika – intervence. Když byla dítě, lékaři u ní objevili vrozené dědičné onemocnění mukopolysacharidóza, typ IV. A., kdy porucha enzymů nedovolí tělu správně zpracovávat sacharidy. Škodliviny se tak ukládají především do kostí, jater a očí. Kvůli svým potížím a malému vzrůstu nechodí. Jedním z vedlejších příznaků nemoci je i poškození sluchu. S tímto omezením Nikola žije už několik let. Na levé ucho slyší mírně, na pravém má prakticky hluchotu. Za poslední dobu se jí sluch zhoršil natolik, že stávající sluchadla už nestačí. Při studiu je to pochopitelně obrovský problém. Silnější sluchadla stojí 66 000 Kč, pojišťovna přispívá jen 7000 Kč. Zbytek financí je na rodině, ale ta tolik volných prostředků nemá. Podpořte prosím Nikču finančním příspěvkem na pořízení pomůcky, kterou nutně potřebuje. Pomůžete jí lépe slyšet okolní svět, dokončit školu a komunikovat s kamarády i spolužáky. Podpořit ji můžete zde.