Právnická fakulta otevřela chillout zónu. A je v ní plno

Místo pro odpočinek vzniklo v předsálí auly.
Foto: Eva Hrudníková
úterý 10. říjen 2017, 15:10 – Text: Eva Hrudníková

Studenti, ale i zaměstnanci právnické fakulty mají od včerejška místo, kde mohou pohodlně odpočívat, diskutovat anebo jen tak si posedět. Takzvaná chillout zóna je volně přístupná po celý den v předsálí auly. Otevření odpočinkového koutu je výsledkem spolupráce studentů a vedení fakulty.

Chillout zóna zabírá jeden kout předsálí auly v budově B. Vybavena je kobercem v příjemných barvách, pohodlnými sedacími pytli, gauči a stolky. „Prostor tohoto typu nám na fakultě dlouhodobě chyběl. Podnět vzešel od našich studentů a vedení nápad uskutečnilo. Věřím, že tu bude studentům i zaměstnancům příjemně,“ řekla při otevření děkanka Zdenka Papoušková.

S nápadem přišli studenti Luděk Plachký, Marek Zápotocký a Ondřej Sasín. S realizací nejvíce pomohla Blanka Vítová, proděkanka pro vědu a výzkum. „Jsem rád, že se náš studentský návrh podařilo dotáhnout. I když od předložení návrhu po jeho realizaci uběhla nějaká doba, myslím si, že je na tomto příkladu vidět, že vedení fakulty se studenty komunikuje a snaží se nám vycházet vstříc,“ zhodnotil Luděk Plachký, posluchač 4. ročníku oboru Právo.

Slavnostnímu otevření přihlížely desítky studentů. „Je fajn, že takové místo na fakultě máme. Už se těším, až tady budu s kamarády trávit čas mezi přednáškami a semináři. Koutek se mi líbí i barevně,“ řekl Honza, student 1. ročníku oboru Právo.

Chillout zóna přišla právnickou fakultu na 21 tisíc korun. Tato podoba je pouze dočasným řešením. Relaxační zóna totiž bude součástí připravované dostavby budovy B.