Představitelé města posnídali s vedením univerzity

Společná snídaně se uskutečnila ve freskovém sále Rektorátu UP.
Foto: Velena Mazochová
úterý 31. leden 2017, 12:00 – Text: Velena Mazochová

Rozvoj Technologického parku v Hněvotíně, řešení dopravní situace na Envelopě, směny pozemků nebo plán udržitelné městské mobility patřily k tématům jednání, na které pozvalo vedení univerzity zástupce města Olomouce. K diskusi se sešli při společné snídani v reprezentačních prostorách Rektorátu UP už potřetí.

 „Vnímám tato pravidelná pracovní setkání jako smysluplný způsob, jak vzájemně komunikovat.  Na poměrně širokém fóru můžeme diskutovat o tématech, která trápí univerzitu, i to, co vidíme jako důležité ze strany města,“ zhodnotil přínos setkání primátor Olomouce Antonín Staněk. Jak připomněl, vedení města a univerzity se ke společné snídaní schází obvykle jednou za půl roku. „Vždy pak také vyhodnotíme výsledky předchozích jednání,“ dodal primátor. Mezi aktuální výsledky pak zařadil vzájemnou spolupráci při oslavách 70. výročí obnovení olomoucké univerzity nebo v rámci Dnů otevřených dveří UP. Za pozitivní výstup považuje také posílení bezpečnosti v okolí objektů kolejí nebo realizaci změn názvů tramvajových zastávek městské hromadné dopravy.

 

Také podle rektora Jaroslava Millera se formát společných snídaní osvědčil. „Dodržujeme jej už třetím rokem a scházíme se vždy střídavě na hostitelské půdě a u nás. Od devíti hodin už máme většinou všichni řadu schůzek a povinností, a máme-li dát dohromady patnáct lidí, je ranní doba ta nejlepší,“ uvedl rektor.

První setkání v tomto roce mělo na programu také problematiku územní studie náměstí Republiky včetně okolí univerzity, otázky dalšího vývoje kulturních a kreativních průmyslů, vyhlášení výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání nebo projektu Středomoravského centra inovací a transferu technologií. Jednalo se také o možnostech parkování na třídě Svobody nebo o zájmu města o budovu UP v Hynaisově ulici.

V obdobném formátu jednalo vedení univerzity před týdnem také s představiteli Olomouckého kraje. V diskusi se věnovali krajské podpoře v oblasti stipendií pro výzkumné a vědecké stáže vysokoškolských studentů, projektů typu start-up, členství Univerzity Palackého v OK4Inovace nebo směně vybraných pozemků.