Příměstské tábory na pedagogické fakultě

Ilustrační foto: Barbora Mlčochová
pondělí 11. září 2017, 08:07

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého si na letošní rok připravila novinku v podobě letních příměstských táborů. Od 10. do 14. července se uskutečnil tábor s názvem Tvoříme s technickým materiálem, týden nato proběhl pirátský tábor JUPÍ prázdniny.

Příměstský tábor Tvoříme s technickým materiálem zorganizovala katedra technické a informační výchovy a tvořilo ho čistě chlapecké osazenstvo ve věku od 8 do 15 let. Kluci si vyzkoušeli práci s kovovým, dřevěným či smaltovým materiálem. Ve dvou blocích pak měli možnost postavit si a naprogramovat modely ze stavebnice LEGO Mindstorms EV3. „Kromě toho, že chlapci měli možnost vyzkoušet si práci se širokou škálou materiálů, mohli si také výrobky odnést domů – ať už to byly náušnice či vařečky pro maminky, hmyzí hotel nebo vlastnoručně vyrobená tužka,“ uvedl jeden z lektorů Miroslav Janu.

Tábor JUPÍ prázdniny, který byl pro děti ve věku od 6 do 12 let připraven v týdnu od 17.
do 21. července, se nesl v pirátském duchu a byl doslova nabitý nejrůznějšími aktivitami, který
pro děti ve věku od 6 do 12 let přichystala zkušená lektorka Pavla Vyhnálková z Ústavu pedagogických a sociálních věd PdF UP. „Přestože zázemí tábora bylo na fakultě, většinu času děti trávily venku – V Bezručových sadech, Botanické zahradě, v Lanovém centru PROUD či Středisku ekologických aktivit Sluňákov,“ řekla Pavla Vyhnálková.

Že děti byly z obou příměstských táborů nadšené, dokládají i reakce rodičů. „Dětem se tábor velice líbil. Užily si spoustu zábavy. Už se těší na příští rok. Doufám, že budou i další ročníky,“ uvedla Marcela Vlčková, spokojená maminka.

Na základě těchto a jiných ohlasů plánuje pedagogická fakulta nabídku příměstských táborů opět zveřejnit, a to v únoru 2018 tak, aby bylo možné ze strany rodičů ideálně naplánovat prázdninové aktivity svých dětí. Příměstské tábory ve spolupráci s odbornými pracovišti organizuje Centrum celoživotního vzdělávání a nabídka bude dostupná ZDE.

Ing. Alena Opletalová, Ph.D., Mgr. Barbora Mlčochová, Pedagogická fakulta Univerzity Palackého