Přírodovědci mohou soutěžit ve studentské vědecké soutěži

Ilustrační foto: Martina Šaradínová
Pondělí 24. duben 2017, 13:00 – Text: Martina Šaradínová

I letos mohou studenti přírodovědecké fakulty představit výsledky svého bádání a ucházet se o některou z atraktivních cen ve studentské vědecké soutěži O cenu děkana. Registrace končí 29. dubna, práce je potřeba odevzdat do 2. května. Samotné klání se uskuteční o dva dny později.

„Cílem soutěže je motivovat studenty k aktivní účasti ve vědě a výzkumu. Akce se mohou zúčastnit všichni řádně zapsaní studenti bakalářského, magisterského i doktorského studia na přírodovědecké fakultě. V posledních ročnících počet soutěžících narůstal, takže doufám, že letos se tento trend potvrdí,“ uvedl děkan Ivo Frébort.

Soutěží se v šesti sekcích, studenti budou před porotami prezentovat svoje práce z matematiky a informatiky, chemie, fyziky, biologie a ekologie, věd o Zemi i didaktiky přírodovědných oborů. Síly poměří vždy ve třech kategoriích – bakalářské, magisterské a doktorské. Doplňkově je možné se přihlásit do posterové sekce. Podrobné informace jsou dostupné zde.

Loni soutěž doprovázel rekordní zájem studentů, své práce prezentovalo 82 účastníků. Porotci vyzdvihli jejich vysokou kvalitu.

Studentská vědecká soutěž O cenu děkana existuje ve své stávající podobě od roku 2007, navazuje na dlouholetou tradici takzvané SVOČ, studentské vědecké a odborné činnosti. Letos se uskuteční 14. ročník. Nejlepší účastníci se mohou těšit i na hodnotné ceny, kromě vedení fakulty na soutěž přispívají i sponzoři.