Přivítejte jaro s Větráním, v plánu jsou chřibské lesy nebo Litomyšl

Směrovka k hradu Brníčko. Ilustrační foto: Martin Višňa
Neděle 4. březen 2018, 8:00 – Text: red

Na tři pěší výlety do přírody probouzející se do jara zve v průběhu března fakulta tělesné kultury. Příznivci turistiky si vyšlápnou na hrad Brníčko, objeví půvaby rodiště Bedřicha Smetany a jeho okolí a přejdou masiv Chřibů.

První ze zmíněných putování se koná v neděli 11. března, hledat jaro u Litomyšle se turisté vydají v sobotu 17. března. Přechod Chřibů je pak naplánován na Velký pátek 30. března.

„Přelom zimy a jara si vyloženě žádá, abychom vyrazili na malou inspekci do přírody, jestli k předání vlády mezi ročními obdobími dochází. Výlety ale nebudou jen o přírodních krásách a probouzení do jara, podíváme se také třeba k zámečku v Mendryce, kde našel Alois Jirásek inspiraci k napsání Lucerny, v Chřibech pro změnu vystoupáme na nedávno otevřenou zajímavou rozhlednu nad obcí Salaš,“ uvedl organizátor Martin Višňa.

Výletů se může zúčastnit kdokoliv, kdo se na danou trasu bude cítit nebo ho bude zajímat. Za účast se nic neplatí. Podrobnosti zájemci najdou na webu fakulty tělesné kultury Radost z pohybu.

Na téže stránce jsou k mání i termíny Větrání do konce letního semestru a také přehled již uskutečněných výletů. V březnu by jejich počet měl dosáhnout osmdesáti, jen během tohoto akademického roku se jich zúčastnilo přes 250 lidí nejen z Univerzity Palackého a nejen z České republiky. Letos zatím turisté mohli s Větráním vyrazit na dvě únorová putování, prošli se po hřebenu Bílých Karpat u Valašských Klobouk a objevovali stopy hornické minulosti Hřebečovského hřbetu u Moravské Třebové.