Půlmaraton ovládne Olomouc, UPoint nabízí běžcům tričko se slevou

Ilustrační foto: Vojtěch Duda
Úterý 10. srpen 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

V netradičním termínu, s nižším počtem startujících, s ohledem na aktuální protiepidemická opatření a za podpory Univerzity Palackého se již tuto sobotu 14. srpna uskuteční jedenáctý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. U příležitosti běžeckého svátku připravil univerzitní obchod UPoint nejen pro účastníky z univerzity zajímavé akce.

„Stejně jako v minulých letech je Univerzita Palackého hrdým partnerem Olomouckého půlmaratonu. Letošní ročník je sice chudší o některé doprovodné aktivity, na nichž jsme se tradičně podíleli, ovšem i tentokrát jsme pomohli s hledáním dobrovolníků pro zajištění závodu a vítězové mezi cenami najdou i pozornosti s logem naší univerzity,“ uvedl Ondřej Martínek z Oddělení komunikace UP.

Startovní výstřel půlmaratonu zazní na Horním náměstí v 19 hodin, o dvě hodiny dříve vyběhnou do olomouckých ulic účastníci rodinného běhu. Aby byli mezi stovkami běžců jasně rozeznatelní účastnici z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého, přichystal pro ně univerzitní obchod UPoint 25% slevu na tričko ze sportovní kolekce sUPport.

„Tato akce pro běžce z univerzity platí v tomto týdnu až do sobotního závodu oproti předložení potvrzení registrace k běhu nebo startovního čísla. A protože chceme naše závodníky vidět, vyhlašujeme zároveň soutěž o poukazy v hodnotě 200 Kč na další nákup v UPointu. Vyfoťte se v univerzitním triku během závodu, sdílejte fotku na Instagramu v příspěvku nebo story a označte při tom profil UPointu,“ vyzvala vedoucí univerzitního obchodu a informačního centra Anna Jánská.

Zajímavé nabídky ale v UPointu čekají nejen na sportovce z univerzity. „Všichni účastníci závodu získají možnost nakoupit celou kolekci sUPport se slevou 20 %. Promo kód, sloužící také k nákupu na e-shopu, získají na letáčku při vyzvednutí startovního čísla,“ dodala Jánská.

Zájemce jistě potěší i „půlmaratonské knihkupectví“, výběr knih se sportovní tematikou, který UPoint připravil ve spolupráci s Vydavatelstvím UP. Najdou v něm publikace věnující se například zásadám správného strečinku, posilování, mentálnímu tréninku nebo stravování. Studenti a zaměstnanci UP na ně mají 10% slevu. Kdo si však nestihne vybranou literaturu koupit do startu půlmaratonu, nemusí zoufat, knihy budou k dostání i později ve Skriptárně v budově Zbrojnice na Biskupském náměstí.

UPoint v domě U Černého psa na Horním náměstí je běžně otevřený v pracovní dny od 9 do 17 hodin. Během půlmaratonské soboty bude mít mimořádně otevřeno, a to v době od 12 do 19 hodin.