Recepční na kolejích vás nově přivítají v barvách univerzity

V novém pracovním outfitu recepční na koleji v Neředíně Ivana Vozničková.
Foto: Vojtěch Duda
Úterý 6. únor 2024, 8:00 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Oblečeni v univerzitních barvách vítají pracovníci na recepcích od nového roku všechny, kteří vstoupí do budov kolejí Univerzity Palackého. Jako jeden z prvních kontaktů pro studující i další hosty tak na první pohled reprezentují univerzitu i služby, které Správa kolejí a menz UP nabízí. Kolekce vznikla ve spolupráci s univerzitním obchodem UPoint.

Šaty z kolekce UniWearCity, univerzitní polokošile a mikiny – tak znělo zadání vedení Správy kolejí a menz UP (SKM) pro univerzitní obchod UPoint. „Protože působíme ve studentském prostředí, nechtěli jsme příliš formální oděvy. Volili jsme proto spíše trendy oblečení, které bude zároveň pohodlné a z příjemných materiálů, protože naši zaměstnanci sloužívají i dvanáctihodinové noční směny,“ upřesnila hlavní personalistka SKM Jana Trundová.

Dosud byli pracovním oblečením s logem UP vybaveni zaměstnanci menz, úklidu a údržby SKM UP. Motivací pro rozšíření i na recepční bylo další posílení sounáležitosti s Univerzitou Palackého a soulad s jejím jednotným vizuálním stylem. „Recepce jsou takovou vstupní branou do vysokoškolských kolejí a jejich zaměstnanci přicházejí nejvíce do styku s klienty, tedy především se studenty, ale i s dalšími hosty,“ dodal ředitel SKM Libor Kolář.

Jednotný pracovní oděv pro recepční kolejí byl pro univerzitní obchod UPoint první zakázkou tohoto typu. „Ačkoli jsme pracovní oděv dělali prvně, s výrobou věcí na zakázku pro fakulty i další součásti univerzity už máme zkušenosti. Proto to pro nás byla sice výzva, ale příjemná. Je součástí naší práce prezentovat univerzitu i touto zakázkovou cestou,“ uvedl Ondřej Martínek, vedoucí univerzitního oddělení marketingu, pod které UPoint spadá. Výhledově má UPoint v plánu „obléci“ i další zaměstnance univerzity, kteří jsou takříkajíc na očích – vrátné či pracovnice a pracovníky knihovny nebo podatelny.

V případě, že pro své pracoviště chcete podobný stejnokroj na zakázku, neváhejte se obrátit na manažerku UPointu Marii Hanušovou (marie.hanusova@upol.cz).