Rektor UP Jaroslav Miller: Přeji všem úspěšný akademický rok

Jaroslav Miller.
Foto: Gabriela Knýblová
Pondělí 16. září 2019, 10:53

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti,

už ani nespočítám, kolikátý semestr a akademický rok zahajuji od mých dřevních studentských a posléze asistentských dob.

Začátek je však vždy stejný. Univerzitu ovládne shon, kampus a jednotlivé fakulty se zaplní stovkami studentů, město ožije a učitelé chystají své přednášky a semináře. Mám tyto dny rád a naplno si užívám energii rodícího se akademického roku.

Chci vás všechny přivítat zpět po prázdninách a po letních dovolených. Především však zdravím posluchače prvních ročníků: přeji vám inspirativní pedagogy, motivující prostředí a uspokojení z toho, že studujete právě na starobylé olomoucké univerzitě.

V minulých letech naše univerzita dosáhla mnoha skvělých úspěchů. Dokázali jsme si, že kolektivním úsilím jsme schopni přenést se přes jakékoliv výzvy a problémy a můžeme vyniknout v jakékoliv oblasti, a to i v ostré mezinárodní konkurenci. V tomto akademickém roce přeji nám všem v první řadě dobrou vůli, ochotu ke spolupráci a připravenost k veřejné službě.

Nechť je akademický rok 2019/2020 na Univerzitě Palackého v Olomouci úspěšný a pohodový.

Jaroslav Miller

rektor UP