Rektor UP přijal ve své pracovně nové profesory

Fotogalerie: Vojtěch Duda
Čtvrtek 2. září 2021, 8:20 – Text: Milada Křížková Hronová

Osm nově jmenovaných profesorů přivítal ve své pracovně Martin Procházka, rektor Univerzity Palackého, aby jim poděkoval za odvedenou práci a poblahopřál k získání profesury.

Prezident Miloš Zeman podepsal v minulém akademickém roce jmenovací dekrety celkem čtrnácti profesorům spojeným s Univerzitou Palackého. Slavnostní předání v pražském Karolinu se kvůli protiepidemickým opatřením konala až v průběhu června. Těm, kteří svou profesuru obhájili před Vědeckou radou UP, osobně poblahopřál rektor UP Martin Procházka.

„Všechny si vás pamatuji jako člen Vědecké rady UP z obhajob, tehdy ještě jako děkan Fakulty zdravotnických věd UP. Přijměte, prosím, mé poděkování za práci, kterou jste pro Univerzitu Palackého vykonali, navíc v nelehké pandemické době. Vím, kolik se schovává úsilí za obhájením profesorského titulu. Přeji vám co nejúspěšnější další vědeckou práci i hodně úspěchů v osobním životě,“ uvedl Martin Procházka.

Z jeho rukou dodatečně obdržel jmenovací dekret přírodovědec Jan Kühr, který profesuru získal v oboru Algebra a geometrie a který se do Karolina nemohl dostavit. Společně s ním se v pracovně sešli germanista Karsten Rinas, jenž získal profesuru v oboru Německý jazyk, dále přírodovědci Dušan Lazár a Libor Kvítek, profesoři v oborech Biofyzika a Fyzikální chemie. Své zastoupení měla i cyrilometodějská teologická fakulta, pro obor Teologie získal profesuru Daminán Němec a v oboru Filozofie se profesorem stal Martin Cajthaml. Setkání v pracovně rektora se zúčastnil také Josef Mitáš, který se stal profesorem v oboru Kinantropologie, a Daniel Šaňák, jenž obhájil profesuru v oboru Neurologie.

Krátké medailony nových profesorů najdete v textech ZDE a ZDE.