Rektor vyhlásil výzvu na podporu vědeckých aktivit s komerčním potenciálem

TouchIt3D podpořená z PoC projektů.
Foto: VTP UP
Středa 1. březen 2017, 11:00 – Text: Dana Jurková

V pořadí již sedmou výzvu projektů Proof-of-Concept (PoC) dnes vyhlásil rektor Jaroslav Miller. Zájemci mají možnost požádat až o jeden milion korun na podporu svých vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatnění. Přihlášky je možné posílat od 13. března.

„Projekty PoC jsou pro akademiky příležitostí jak dostat vědecké výsledky do reálné praxe. Kromě finanční podpory, individuálního plánu komercializace a konzultace odborníků na transfer technologií získají zájemci prostor dělat to, co je ve vědě baví a zajímá,“ řekl Petr Kubečka, vedoucí oddělení transferu technologií Vědeckotechnického parku UP.

V sedmé výzvě mohou být podpořeny všechny projekty vědeckých týmů, které nejsou již financovány z jiných zdrojů a jsou zaměřeny na získání funkčního prototypu, ověřené technologie, průmyslově právní ochrany, případně licence komerčnímu subjektu.

Žadatelé mohou být pouze zaměstnanci, případně studenti doktorského studia, kteří budou po celou dobu řešeni projektu v zaměstnaneckém nebo studentském poměru s Univerzitou Palackého. Uchazeči o podporu se mohou přihlásit do 30. dubna 2017. Předpokládané zahájení řešení vítězných projektů je od 1. září 2017.

Ve středu 29. března proběhne pro zájemce ve Vědeckotechnickém parku informativní seminář. Více informací o výzvě, projektech PoC, včetně registrace na seminář, naleznete ZDE.

Zpět