Reprezentujte Univerzitu Palackého na Českých akademických hrách

Foto: Jihočeská univerzita
Středa 25. květen 2022, 8:00 – Text: Martin Višňa

V polovině června vypukne v Českých Budějovicích jubilejní 20. ročník Českých akademických her, největší studentské sportovní akce u nás. Hry spoluorganizované Jihočeskou univerzitou nabídnou boje o titul akademických mistrů ve 20 sportech. Reprezentace Univerzity Palackého u toho samozřejmě nebude chybět. Sportovci, kteří se chtějí v olomouckých barvách závodů zúčastnit, se mohou hlásit do 5. června.

Studenti českých vysokých a vyšších odborných škol poměří ve dnech 15.–22. června síly například v atletických a plaveckých disciplínách, golfu, fotbalu, florbalu, kanoistice nebo v orientačním běhu. Her se mohou zúčastnit studenti, kteří se prokážou platným dokladem o studiu, také absolventi, kteří studium ukončili v letošním kalendářním roce, případně uchazeči přijatí ke studiu od akademického roku 2022/2023. Zúčastnit se nemohou studenti s přerušeným studiem v době konání soutěží.

Sportovci z Univerzity Palackého se k účasti přihlašují prostřednictvím garantů jednotlivých sportů, kteří jsou společně s dalšími důležitými pokyny zveřejněni zde.

„Doprava sportovců a trenérů UP bude zajištěna kyvadlovým autobusem, který bude jezdit pravidelně každý den kromě závěrečného na trase Olomouc – České Budějovice a zpět. Sportovci vždy pojedou do místa her den před svou soutěží a vrátí se v den, kdy bude soutěž ukončena. Pro odvoz sportovců ze soutěží v házené a orientačním běhu bude v závěru her využita a následně proplacena přeprava rychlíkem 2. třídy,“ upozornil koordinátor reprezentace UP Vítězslav Prukner z katedry sportu FTK.

Olomoučtí závodníci se v Českých Budějovicích pokusí navázat na loňský úspěch, kdy Univerzita Palackého v celkovém pořadí škol zvítězila před Masarykovou univerzitou a Univerzitou Karlovou. Výhodou jistě bylo i domácí prostředí, hry se totiž konaly právě v Olomouci v režii UP a fakulty tělesné kultury. Připomenout si je můžete zde. „Všem reprezentantům UP přejeme na letošních hrách hodně úspěchů,“ dodal Vítězslav Prukner.

České akademické hry jako pravidelnou multisportovní soutěž pro studenty vysokých a vyšších odborných škol pořádá od roku 2002 Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s vybranou hostitelskou školou. Jihočeská univerzita hry hostí vůbec poprvé a již vloni v Olomouci budějovický rektor Bohumil Jiroušek uvedl, že věří, že se České Budějovice ukážou jako město, kde by chtěl sportovat každý. Zda se toto jeho přání v červnu splní, je možné sledovat na webu her a sociálních sítích – Facebooku, Instagramu nebo Twitteru.