Rodina a škola společně. Projekt FAST vyvrcholí konferencí na teologické fakultě

Foto: archiv projektu FAST
Čtvrtek 19. říjen 2023, 8:00 – Text: Lenka Peřinová

Zlepšování spolupráce mezi rodiči a školou nebo vytváření bezpečného prostředí pro děti a rodiče, to jsou hlavní cíle programu Families and Schools Together (FAST), kterým se v uplynulých letech zabýval tým Institutu sociálního zdraví (OUSHI) Cyrilometodějské teologické fakulty UP. Výsledky jeho práce budou představeny na konferenci, která se koná 31. října a na kterou jsou zváni učitelé, ředitelé škol, zástupci nevládních organizací i odborná veřejnost a další zájemci o tato témata.

„Vyvrcholí tak náš tříletý projekt, který si klade za cíl zavést na českých školách program FAST, který má v zahraničí již třicetiletou tradici. Tento strukturovaný intervenční přístup se zaměřuje na posilování rodičovských kompetencí, zlepšování vztahu a spolupráce rodičů a školy, také napomáhá vytvářet bezpečné prostředí pro děti a rodiče a má významný vliv na budování optimálního školního klimatu,“ uvedl odborný garant projektu Richard Kořínek.

Na konferenci budou představeny výsledky, kterých tým projektu dosáhl díky spolupráci s partnerskými školami. Vystoupí zástupci zapojených škol, členové řešitelského týmu i rodiče, kteří se zúčastnili pilotních intervencí. Prostor dostanou také zahraniční hosté, kteří s programem FAST dlouhodobě pracují ve Velké Británii a Spojených státech amerických, mimo jiné i zakladatelka programu Lynn McDonald. Pozvání na konferenci přijali také kolegové z partnerských univerzit či zástupci české vlády.

Konference se koná 31. března od 9 hodin v badatelském centru CMTF UP v Kateřinské ulici. Program akce i další podrobnosti k programu FAST a projektu OUSHI jsou k dispozici zde. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit do 30. října prostřednictvím tohoto formuláře. Účast je zdarma.