Sbor Ateneo vystoupil na vídeňské radnici

Ateneo přijalo pozvání na prestižní Internationales Adventsingen in Wien 2016.
Foto: archiv Atenea.
Pondělí 5. prosinec 2016, 8:32

V době adventu zazní ve Slavnostním sále vídeňské radnice bohatý hudební výběr a koledy z celého světa. Na světově známém a prestižním Internationales Adventsingen in Wien 2016 („Mezinárodní adventní zpívání“) se o víkendech od 25. listopadu do 24. prosince vystřídají pěvecké sbory z Rakouska, několika evropských zemí, ale i Japonska, jižní Afriky nebo Spojených států. Letos se pořádá už 36. ročník. Na základě výběru pořadatelů a jejich pozvání se festivalu v pořadí poosmé zúčastnil i Smíšený komorní sbor Ateneo Univerzity Palackého v Olomouci, který si letos na vídeňské radnici zazpíval už v zahajující den celé akce, tedy v pátek 25. listopadu. 

Pro koncert zpěváci - reprezentanti olomoucké alma mater zvolili pestrý program nejen vánočních písní, zazněly skladby v různých jazycích, od české koledy Z nebe jest vyšel až po spirituál De Virgin Mary. „Myslím, že naše vystoupení bylo velmi úspěšné.  Kromě bouřlivého potlesku někteří posluchači vyslovili slova uznání sboristům i osobně, zaznamenali jsme také e-mail od jednoho německého sboru s žádostí o naše nahrávky, “ zhodnotil sbormistr Atenea Pavel Režný.

Po skončení koncertu se podařilo pro sboristy vyšetřit ještě čas na prohlédnutí tradičních vídeňských adventních trhů „Christkindlmarkt“ na Radničním náměstí, které mají jedinečnou vánoční atmosféru. Výjezd do Vídně se uskutečnil s podporou grantu Olomouckého kraje.

Barbora Burešová, Ateneo UP

Zpět