Senátoři Pedagogické fakulty UP zvolili nového předsedu

Foto: archiv PdF UP
Čtvrtek 10. únor 2022, 12:04 – Text: Milada Křížková Hronová

Michal Růžička z Ústavu speciálněpedagogických studií PdF UP se stal novým předsedou Akademického senátu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Vystřídal tak Jana Michalíka ze stejného ústavu, který uvedené grémium vedl osm let a který se nyní stal proděkanem v týmu nového děkana.

Akademický senát Pedagogické fakulty UP zvolil nového předsedu. S rozdílem jednoho hlasu vybral v tajné volbě ze dvou navržených kandidátů Michala Růžičku z Ústavu speciálněpedagogických studií před kolegyní z téhož ústavu Kateřinou Vitáskovou. Michal Růžička vystřídal ve funkci Jana Michalíka, který na pozici předsedy senátu rezignoval k 31. lednu a stal se proděkanem pro legislativu, organizaci a rozvoj. Akademický senát PdF UP, jehož funkční období skončí k datu 14. září 2023, povede jeden rok a sedm měsíců.

„Děkuji za projevenou důvěru. Senát se nachází v druhé části funkčního období a já se budu snažit navázat na jeho dosavadní velmi kvalitní vedení. Věřím, že mi v tom budou nápomocni i stávající místopředsedové,“ uvedl nový předseda AS PdF UP, který ve své řeči zdůraznil především potřebu mezilidské komunikace.

Během únorového jednání AS PdF UP projednal a vzal na vědomí i záměr děkana Vojtecha Regece jmenovat proděkanky a proděkany na funkční období 2022–2026. Proděkankou pro vnější vztahy a inovace se stala Petra Šobáňová z katedry výtvarné výchovy, proděkankou pro zahraniční vztahy Jana Kvintová z katedry psychologie a patopsychologie, proděkankou pro studium Radka Dofková z katedry matematiky, proděkanem pro legislativu, organizaci a rozvoj Jan Michalík z Ústavu speciálněpedagogických studií a proděkanem pro vědu, výzkum a doktorská studia Stanislav Štěpáník z katedry českého jazyka a literatury.