Složení akademického senátu nejmladší fakulty se výrazně obměnilo

Senátní volby se konaly 22. a 23. března.
Foto: Velena Mazochová
pondělí 26. březen 2018, 12:30 – Text: Velena Mazochová

Devět nových senátorů zasedne na příští tři roky ve dvanáctičlenném akademickém senátu fakulty zdravotnických věd. Rozhodli o tom pedagogové a studenti ve volbách, které se uskutečnily v závěru minulého týdne. Nový senát se na svém prvním zasedání sejde na začátku dubna. 

Ve dvou volebních dnech voliči vybírali osm zástupců z řad akademických pracovníků a čtyři studenty. Výsledky přinesly kompletní obměnu studentské komory, v níž nováčci obsadili všechny čtyři křesla. Z řad akademických pracovníků bylo zvoleno pět nových senátorů a tři stávající. Největší podporu získaly studentka oboru Radiologický asistent Veronika Bitalová se 114 hlasy a dosavadní senátorka Štěpánka Bubeníková, zástupkyně přednosty Ústavu porodní asistence, která obdržela 60 hlasů. 

Z celkového počtu oprávněných voličů odevzdala svůj hlas téměř polovina. „Volební účast oproti minulým volbám stoupla. U akademických pracovníků to bylo o více než třicet a u studentů o necelých osm procent,“ uvedla předsedkyně volební komise Lenka Šáteková. 

Nový akademický senát fakulty zdravotnických věd zvolený pro funkční období 2018 – 2021 se poprvé sejde ve čtvrtek 5. dubna. Hlavním bodem jeho programu bude volba předsedy a dvou místopředsedů.

Výsledky voleb jsou k dispozici na úřední desce FZV.