Sportovci, blíží se České akademické hry!

Ilustrační foto: Martin Višňa
úterý 8. květen 2018, 8:00 – Text: Martin Višňa

Již posedmnácté poměří své síly studenti českých vysokých a také vyšších odborných škol na Českých akademických hrách. V termínu 17. až 22. června je hostí Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Sportovci z Univerzity Palackého u toho nebudou chybět.

Zápolit o mistrovské tituly se bude v sedmadvaceti individuálních i kolektivních sportech, například v atletice, futsalu, karate nebo ve veslování, pořadatelé očekávají účast až dvou tisíc sportovců z padesátky škol.

Zájemci o reprezentaci Univerzity Palackého na hrách se mohou přihlašovat do 5. června prostřednictvím garantů jednotlivých sportů, jejichž přehled spolu s dalšími informacemi je dostupný ZDE.

„Her se mohou zúčastnit studenti, kteří se prokážou platným výkazem o studiu, tedy například indexem či ISIC kartou, nebo řádně ukončili studia v letošním kalendářním roce,“ připomíná koordinátor univerzitní reprezentace Vítězslav Prukner z fakulty tělesné kultury. „Za zisk některé z medailí obdrží studenti sportovní stipendium, které je pro letošní rok stanoveno ve výši 3000 korun za zlatou, 2000 korun za stříbrnou a 1000 korun za bronzovou medaili,“ dodává pro motivaci.

Obecné informace, harmonogram a propozice všech sportů jsou k dispozici na webu her.

Loňského ročníku, který se konal v Praze, se zúčastnili sportovci z pětatřiceti škol, v jejich celkovém pořadí obsadila reprezentace Univerzity Palackého šesté místo. Žebříček opanovala Univerzita Karlova, na druhém místě se umístilo spolupořádající ČVUT následované Masarykovou univerzitou. Olomoučtí studenti vybojovali třiapadesát medailí, z toho čtyřiadvacet zlatých. Bodovali zejména ploutvoví plavci.