Studenti pomáhají propagovat náš kraj v USA

Ilustrační záběr z vysílání americké kabelové televize o Olomouckém kraji.
Repro: Žurnál UP
Středa 1. březen 2023, 12:00 – Text: Klára Štěpánková, Michaela Minx

Studenti z Olomouckého kraje pomáhají s propagací České republiky v zahraničí. Do projektu kabelové televize Czech-American TV se zapojili i studenti Cyrilometodějské teologické fakulty UP (CMTF UP).

„CATVUSA je americká kabelová televizní společnost, která propaguje české regiony a jejich kulturní dědictví v zahraničí. Jde o unikátní nekomerční program v anglickém jazyce, který cílí nejen na diváky z USA. Na webu www.catvusa.com jsou k dispozici televizní vysílání a další vzdělávací projekty Czech-American TV,“ řekl John Honner, ředitel televize, který má české kořeny.

Na projektech CATVUSA se spolupodílí i Olomoucký kraj. „Studenti, kteří se do těchto projektů zapojí, získají cenné zkušenosti v oblastech PR, managementu sociálních sítí, grafiky, střihu videa a mnoha dalších, což pro ně může být velmi prospěšné v budoucí kariéře. Věřím, že tato spolupráce bude mít pozitivní dopad na rozvoj našich studentů,“ uvedl Aleš Jakubec, radní pro školství Olomouckého kraje.

„Jsem rád, že se nám podařilo navázat spolupráci, která posluchačům oboru Etika a kultura v mediální komunikaci umožňuje spojit studium s reálným životem,“ sdělil Jaroslav Franc, vedoucí katedry komunikačních studií CMTF UP. Jak dodal, studenti se učí vytvářet mediální obsah v rámci povinných praxí i při práci na semestrálních a bakalářských projektech. „Již z výuky jsou vyškolení profesionály z mediální sféry. Avšak až soustavná a každodenní praxe jim ukáže, jak se skutečně všechny mediální nástroje využívají eticky, a jak v našem týmu říkáme, trvale udržitelně,“ doplnil.

Kromě CMTF UP se do projektu zapojila i Obchodní akademie v Přerově. „Žáci se věnují komunikaci s úřady a turistickými informačními centry za cílem prohloubení spolupráce na jejich propagaci v zahraničí. Dále pracují na tvorbě obsahu na sociálních sítích v anglickém jazyce,“ zmínila mimo jiné ředitelka školy Hana Štěpanovská.

Hlavním cílem česko-americké kabelové televize je rozšířit povědomí o České republice a jejích krásách. Díky kooperaci se studenty a Olomouckým krajem televize odvysílala půlhodinový pořad o našem regionu. Podle informací amerického partnera projektu vysílání sledovaly ve 110 amerických městech více než tři miliony domácností a další desítky tisíc diváků z různých koutů světa prostřednictvím streamu. Záznam televizního pořadu o Olomouckém kraji, který vznikl díky této vzájemné spolupráci, můžete vidět zde.

Autorky jsou studentky oboru Etika a kultura v mediální komunikaci na CMTF UP.