Studenti se mohou učit podnikat

Repro: Žurnál UP
Neděle 26. únor 2017, 8:00 – Text: Kristýna Zoufalá

Projekt pro podnikavé studenty připravilo Studentské kariérní a poradenské centrum Univerzity Palackého. Kurz s názvem Podnikni to! je první svého druhu, který centrum organizuje a který má připravit studenty na úskalí spojené s vlastním podnikáním. Už od 6. března se budou každé pondělí konat semináře od 15 do 17 hodin v prostorách kariérního centra ve Zbrojnici.

Projekt Podnikni to! zahrnuje cyklus praktických seminářů, které se snaží pomoci studentům olomoucké univerzity s uskutečněním jejich podnikatelských představ. Celým kurzem bude provázet Jakub Tížek. Mladý podnikatel a mentor vedl několik projektů a je také spoluzakladatelem několika firem. Blok přednášek odstartuje 6. března. „Už loni na podzim jsme poprvé měli dva na sebe navazující semináře na téma digitální marketing, které zaznamenaly mezi studenty velký úspěch. Letos jsme se rozhodli udělat první ucelený blok zaměřený na podnikavost. Chceme zájemcům ukázat, že z jejich myšlenky, která má zatím třeba jen nejasné rozměry, lze udělat skutečný podnikatelský plán. Zjistí, že se k němu mohou posunout s lehkostí a zajímavou cestou,“ vysvětlila Jitka Janečková Moťková, vedoucí Studentského kariérního a poradenského centra UP.

Kurzu se mohou zúčastnit všichni studenti UP a na první informační schůzku se nemusí registrovat. Jakub Tížek vysvětlí, jak jim pomůže krok za krokem přetavit nápad v reálný byznys. K tomu se všichni zájemci dostanou během šesti následujících setkání. „Účastníci se naučí, jak svůj nápad převést do praxe. Lektor je provede úskalími začátků podnikání a pomůže jim uchopit jejich myšlenku tak, aby byla reálná,“ doplnila Jitka Janečková Moťková. Mimo jiné se studenti dozvědí něco o podnikání, sestavení týmu, o tom jak správně otestovat poptávku, jak začít obchodovat, kde získat finance na svůj plán a jak dobře nastavit marketing. Na konci akce účastníci Podnikni to! odprezentují svůj záměr před zkušenými podnikateli.

Program je navíc časově provázaný se soutěží Podnikavá hlava. „Tato soutěž pořádaná Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého, je letos doplněná o dva workshopy, do kterých se účastníci Podnikni to! mohou také zapojit, a dál tak rozvinout své podnikatelské dovednosti,“ řekla Jitka Janečková Moťková. Všichni pak mohou svůj nově zrozený podnikatelský záměr přihlásit i do soutěže. „Nás program končí ještě před uzavřením přihlášek do soutěže Podnikavá hlava, takže absolventi našeho kurzu budou mít čas se přihlásit,“ uzavřela Jitka Janečková Moťková.

Podrobnosti o kurzu Podnikni to! jsou dostupné na webových stránkách Studentského kariérního a poradenského centra UP nebo na jeho facebooku.

 

Zpět