Studenti si před začátkem semestru opakují matematiku

Letní školy matematiky se účastní dvě desítky studentů.
Foto: Martina Šaradínová
úterý 5. září 2017, 08:00 - Text: Martina Šaradínová

Dvě desítky studentů prvních ročníků přírodovědecké fakulty se ještě před začátkem akademického roku vrhly na opakování matematiky. Až do pátku si budou účastníci Letní školy matematiky pod vedením pedagogů z katedry matematické analýzy a aplikací matematiky procvičovat středoškolské učivo, aby si usnadnili start na vysoké škole. 

„Zájem je stabilní, v porovnání s předchozími ročníky k nám míří nejen matematici, ale ve větší míře také studenti dalších oborů na přírodovědecké fakultě. Třeba i z biologických oborů, chemie, optiky, nanotechnologií a podobně. Všichni se totiž s matematikou v prvním ročníku v nějaké podobě setkají a bylo by škoda, kdyby na ní pohořeli,“ uvedla za pořadatelskou katedru Iveta Bebčáková.

Hlavním cílem letní školy je pomoci studentům zopakovat si základní znalosti. Během letní školy si mohou uvědomit, v jakých oblastech mají slabiny, a případně nedostatky odstranit.

„Máme prověřeno, že úroveň přicházejících studentů z různých škol je dost odlišná. I na letní školu se hlásí velmi šikovní jedinci, kteří by to ani neměli zapotřebí, ale také ti, kteří se zastavují už na elementárních operacích. Probereme s nimi například rovnice, práci s absolutní hodnotou, základní elementární funkce, systémy rovnic i goniometrii. Bude to takový průřez celou střední školou,“ doplnila Bebčáková. 

Aby matematika studenty nenudila, jsou přichystány i zábavné úkoly a hry. Od studentů z vyšších ročníků se účastníci letní školy dozví podrobnosti nejen o výuce, ale i o studiu v Olomouci obecně. 

Poslední dny prázdnin vyměnila za výuku matematiky například Denisa Jarošová, která nastupuje do prvního ročníku učitelského studia matematiky a geografie. „Chtěla jsem si matematiku raději zopakovat a zatím mám z výuky dobrý pocit. Látku stíhám,“ prozradila studentka. Výuku si po prvním dni pochvaloval i David Štencl. „Je to hodně zajímavé, mám z toho výborný dojem,“ uvedl student oboru Obecná fyzika a matematická fyzika. 

Letní školu pořádá katedra pátým rokem.