Studentská komora AS UP pomůže prostřednictvím sbírky

Foto: Klára Pospíšiliková
Úterý 17. leden 2023, 8:00 – Text: (map)

Také letos se studentské komoře Akademického senátu Univerzity Palackého podařilo uskutečnit finanční sbírku, jejíž výtěžek má podpořit rodiny vychovávající děti s poruchou autistického spektra. Díky štědrosti studentů a zaměstnanců se podařilo vybrat celkem 27 600 korun.

Vysoké školy nejsou uzavřeným světem samy pro sebe, ale jsou kdykoliv připraveny pomoci všem potřebným bez rozdílu. Díky aktivitě studentských senátorek a senátorů a díky občanskému sdružení Za sklem, které pomohlo s výběrem a oslovením obdarovaných, přispěje v roce 2023 sbírka jedné české rodině s malou dcerou a matce z Ukrajiny, která vychovává dospívající dceru.

„Jsem nesmírně vděčný všem, kteří přispěli i v této složité době. Pokud mluvíme o takzvané třetí roli vysokých škol, pomoc těm, kteří ji potřebují, sem bezpochyby patří. Doufám, že se sbírka zopakuje i příští rok a že Univerzita Palackého bude v tomto ohledu dobrým příkladem,“ uvedl Michal Nguyen, místopředseda AS UP.

V podobném duchu se vyjádřil i studentský senátor Lukáš Janoušek, když děkoval všem těm, kteří přispěli. „Obdarovat druhého je projev lásky. Kéž je to hlavní motivací, protože láska nemyslí jen na sebe a nehledá svůj prospěch, ale je shovívavá a dobrosrdečná. Vděčnost ale patří všem, kterým osud druhých není lhostejný a mají srdce otevřená k pomoci a službě."