Unikátní UPlikaci lze využít i pro krizovou komunikaci

Mobilní aplikace nabízí aktuální informace z UP.
Foto: Žurnál UP
Pondělí 23. březen 2020, 10:58 – Text: Ivana Pustějovská

Další nástroj pro informování studentů a zaměstnanců začala využívat univerzita. Novinky a aktuality z UP lze totiž nově posílat i přes speciální mobilní aplikaci UPlikace, kterou vyvinul spolu s Centrem výpočetní techniky UP tým absolventa Lukáše Nováka a kterou doposud využívali studenti a pedagogové k informacím o studiu.

Možnost mobilních upozornění lze v těchto dnech využívat také pro rychlé informování studentů a zaměstnanců o novinkách k průběhu semestru poznamenaného aktuální situací kolem pandemie koronaviru.

„Studenti a zaměstnanci si můžou nově v aplikaci přečíst důležité informace vztahující se k aktuálním opatřením. Pokud navíc budou například studenta filozofické fakulty zajímat informace z jeho fakulty, může si zažádat o příjem těchto zpráv formou notifikací. Velmi důležité zprávy pro celou UP navíc formou notifikace přijdou všem, to znamená zhruba 9000 uživatelům UPlikace,“ vysvětlil Lukáš Novák.

Unikátní UPlikaci, která funguje jak v telefonech s operačním systémem Android, tak v těch se systémem iOS, využívají tisíce studentů a vyučujících na olomoucké univerzitě od jara 2016. Ti, kdo si ji nainstalovali do svých mobilů, mohou pohodlně spravovat vše, co se týká jejich studia – například rozvrh předmětů, termíny zkoušek atp.

Vývojáři aplikaci pravidelně vylepšují. „Nejnovější verze, kterou jsme připravili, má modernější vzhled, zvýšenou stabilitu a rychlost. UPlikace prošla kompletním redesignem tak, aby splňovala nároky na dnešní zařízení. Každá obrazovka aplikace byla do posledního detailu přepracována tak, aby bylo jednodušší ji každodenně používat. Nyní je například mnohem praktičtější s aplikací pracovat na zařízeních s velkým displejem. Ve spolupráci s mnoha testery z řad studentů a pedagogů jsme se také rozhodli pro spoustu dalších úprav, které jim pomohou při studiu. V současné situaci je pak důležité přepracování sekce aktualit,“ doplnil Novák.

Novinky UPlikace

• Aplikace je rychlejší a stabilnější.
• Celkový redesign všech obrazovek pro modernější vzhled aplikace.
• Změněné barevné schéma vyučovacích bloků. Barevně jsou odlišené přednášky, cvičení a semináře namísto odlišných barev dle statutu předmětu (A, B, C).
• Přepracovaná sekce aktualit. Volitelné zobrazování kanálů aktualit a notifikací.
• Hlavní nabídka přesunuta z levého vysouvacího menu do spodní části obrazovky.
• Přidána podpora více typů biometrické autentizace, např. detekce tváře.
• Uznané předměty z předchozího roku jsou označeny jako splněné.
• Indikace poznámek se zobrazuje i ve widgetech na ploše.

Zpět