Univerzita má svou kolekci sportovního oblečení

Univerzitní sportovní kolekce.
Foto: Vojtěch Duda
Pondělí 28. červen 2021, 8:00 – Text: Ivana Pustějovská

Léto přeje sportu a univerzita pohybu. A aby bylo v čem sportovat, vznikla speciální sportovní kolekce sUPport. Koupit si ji můžete v univerzitním obchodě UPoint.

Trička, kalhoty, legíny, bundy a kraťasy v dámské i pánské variantě, to je nová sportovní kolekce Univerzity Palackého. „Dlouho jsme přemýšleli, jaký směr zvolit pro sportovní kolekci. Dělali jsme si ankety, co by naši zákazníci chtěli, jaký typ oblečení by preferovali, v jakém designu a v jaké ceně,“ vysvětluje Anna Jánská, vedoucí UPointu. Jak dodává, průzkumy jednoznačnou odpověď nepřinesly. „Jedna část respondentů si přála, aby sportovní tričko nebylo moc drahé, na první místo kladli cenu. Jiná část odpovědí žádala tričko lokálního producenta, tzv. tričko s příběhem od výrobce, kterého chtěli podpořit, a cena pro ně nehrála zásadní roli. Zbylá třetina lidí nám zcela jednoznačně doporučila, ať získáme produkty nějakého osvědčeného nadnárodního výrobce sportovního oblečení.“

Podle Jánské nebylo rozhodování, jakými produkty doplnit sortiment univerzitního obchodu, snadné. UPoint si totiž zakládá na tom, že podporuje lokální producenty a snaží se, kde to je možné, podpořit i udržitelný rozvoj.

„Nakonec jsme se však rozhodli jít cestou spolehlivé značky s velkým jménem a spojit síly s nadnárodním gigantem Adidas. V kolekci sportovního oblečení sUPport totiž chceme nabídnout co nejširší portfolio produktů a maximálně tak podpořit vaše sportovní nadšení,“ objasňuje Jánská. Výsledkem je černobílá kolekce z funkčních materiálů. „Abyste nekupovali zajíce v pytli, nechali jsme ji projít zátěžovými testy, o které se postarali vrcholoví i amatérští sportovci z řad našich studentů a absolventů. Jejich hodnocení byla příznivá, chválili si jak použitý materiál, tak dobře padnoucí střihy. Věřím proto, že sportovci z řad akademiků studentů i zaměstnanců si u nás vyberou,“ dodala vedoucí UPointu.

Kolekci si můžete prohlédnout zde.

Zpět