Univerzita opět hledá podnikavé hlavy. Pomůže jim s rozjezdem podnikání

Repro: Žurnál Online
Středa 24. březen 2021, 10:00 – Text: Dominika Knappová

Nové kontakty a zkušenosti, zpětná vazba od odborníků, 50 tisíc korun do startu podnikání, sleva 50 procent na roční pronájem kanceláře a konzultace mentorů i externích partnerů zdarma. To jsou odměny a výhody, které čekají na letošního vítěze Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po dvanácté Vědeckotechnický park UP (VTP UP). Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušenějších podnikatelů s novým nápadem se mohou hlásit na webových stránkách soutěže do 10. května.

Podnikavá hlava letos probíhá pod záštitou Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc, za finanční podpory generálního partnera firmy Reticulum a podpory hlavního partnera Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) i dalších partnerů.

Pro vstup do soutěžního klání se stačí registrovat na stránkách www.podnikavahlava.cz a zaslat potřebné dokumenty i se svým podnikatelským záměrem. Před jeho sepsáním je možné konzultovat svůj nápad i přípravu písemných podkladů přímo s mentory na VTP UP nebo v ICOK.

„Může se zdát, že tato doba podnikání nepřeje. Jsem však přesvědčen o opaku. Právě tato situace přináší nové nápady i nové pohledy na podnikání. Naše role zde není jen v tom, projekty a nápady posoudit a vybrat ty nejlepší, ale zejména pomoci těm, kteří nevědí, jak na to, nemají kapitál či zkušenosti, aby svůj nápad mohli realizovat. Chci tedy povzbudit všechny, kteří se zatím se svým nápadem neodhodlali vyjít ven, aby přišli. Účastí v Podnikavé hlavě můžete získat nejen výhru, ale hlavně zpětnou vazbu, kontakty na další začínající i zkušené podnikatele, možnost využít mentora nebo najít investora či partnera pro další podnikatelské kroky,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel VTP UP.

Tradiční soutěž Podnikavá hlava je určena všem, kteří s podnikáním chtějí teprve začít, i zkušenějším podnikatelům. Do finále postoupí 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě 27. 5. 2021 a v ten samý den bude zároveň vyhlášen i vítěz. Soutěžit se bude také ve dvou speciálních kategoriích – „Podnikatel z UP“ a „Cena ICOK pro nejinovativnější nápad“.

Vítězem loňského jedenáctého ročníku se stal Tomáš Jelínek s projektem Medomat, který pomáhá včelařům v prodeji medu. Druhým oceněným nápadem se stal projekt Inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podoly a na třetím místě se umístil nápad Františka Špáse s názvem Loklok. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Restio Elišky Brázdilové.

„Každému bych účast v Podnikavé hlavě doporučil, neboť nasbíráte mnoho zkušeností a poznáte spoustu mentorů a zkušených odborníků, kteří vám dají upřímnou zpětnou vazbu na to, zdali váš projekt vidí smysluplně, nebo ne,“ uvedl František Špás z firmy Loklok.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz nebo na Facebooku.

Zpět