Univerzita Palackého se otevře zájemcům. I pomocí mobilní aplikace zve na speciální program

Ilustrační foto: Milada Hronová
pondělí 27. listopad 2017, 7:37 – Text: Tomáš Krejčiřík

Nejen informace o studiu přímo od zdroje, ale i speciální program nabídne uchazečům Den otevřených dveří Univerzity Palackého, který se uskuteční v pátek 1. prosince. Zájemci si mohou projít univerzitní prostory od 9 do 14 hodin, doprovodný program chystají fakulty cyrilometodějská, filozofická, přírodovědecká, pedagogická, právnická a tělesné kultury. K univerzitním budovám a pracovištím zájemce zdarma dopraví speciální autobusová linka.

Den otevřených dveří poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na některých fakultách si mohou zájemci vyzkoušet i testy předpokladů ke studiu.

„Středoškoláci se na fakultách dozvědí veškeré informace o možnostech studia, podmínkách přijímacího řízení i uplatnění absolventů. Otevřeny budou také univerzitní knihovna, koleje či menza. Očekáváme tisíce návštěvníků, program bude zajímavý i pro veřejnost,“ uvedla tisková mluvčí UP Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Program v mobilu
Uživatelé s telefony se systémem Android si mohou stáhnout v ČR ojedinělou aplikaci Studuj na UP, ve které najdou kompletní časový rozpis, jízdní řád autobusu, interaktivní mapu univerzitních budov, ale i přehledný rozcestník na obory a aktuality. Mobilní aplikaci vytvořil absolvent přírodovědecké fakulty a autor studijní UPlikace Lukáš Novák.

Autobus zdarma
Dopravu k fakultám a dalším pracovištím zprostředkuje bezplatná autobusová linka, která bude vyjíždět vždy od hlavního vlakového nádraží a přiblíží zájemce ke všem zpřístupněným univerzitním budovám (jízdní řád).

Prohlídky speciálních laboratoří
Návštěvníci přírodovědecké fakulty se mohou těšit například na prohlídku optických součástí teleskopu pro detekci kosmického záření, sbírky mineralogie, paleontologie a geologie či ukázku dronů pro fotografování krajiny. Přístupná bude i laboratoř nanotechnologií se skenovacím elektronovým mikroskopem.

Moderní sportoviště
Na fakultě tělesné kultury v Aplikačním centru BALUO si zájemci vyzkoušejí balanční trénink a řadu sportů včetně stolního tenisu. Chybět nebude ani měření tělesného složení či hra nazvaná Rovnováha s tučňáky.

Otevřeno i v Pevnosti poznání, VTP a UPointu
Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání bude mít pro studenty maturitních ročníků otevřeno od 9 do 17 hodin zdarma. Ve Vědeckotechnickém parku UP v Olomouci-Holici se návštěvníci mohou od 10 hodin podívat na výrobu vinylových hodin a od 11 hodin obdivovat průmyslový 3D tisk. Univerzitní informační centrum a obchod UPoint nabídne od 9 do 18 hodin běžný i předvánoční sortiment a uchazeči zde obdrží horkou čokoládu zdarma.

Koleje a menza
Návštěvníci budou mít také příležitost zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze. V menze na ulici 17. listopadu mohou ochutnat oběd za studentské ceny, koleje chystají prohlídky ubytovacích prostor.

Informační bloky
Během informačních bloků na fakultách budou jejich zástupci informovat o podmínkách studia, náležitostech elektronické přihlášky, přijímacím řízení a odpovídat na dotazy. Studentům budou k dispozici i studijní referentky na studijních odděleních fakult.

Přehled oborů i podrobný program nabízí web ZDE a také nová mobilní aplikace ZDE.