Univerzita pro Ukrajinu. Naše pomoc nekončí

Foto: Žurnál UP
Pátek 24. únor 2023, 8:00 – Text: (ipu)

Na konci loňského roku jsme v redakci připravili speciální Žurnál UP.  V jeho elektronické verzi jsme shrnuli, jak univerzita a její lidé – studenti, zaměstnanci, akademici – v roce 2022 pomáhali Ukrajině. Od prvních deklarací a prohlášení, aby Ukrajinci a Ukrajinky věděli, že při nich a za nimi stojíme, přes sbírky, heroickou práci našich dobrovolníků, vydávání výukových materiálů, jazykových kurzů, koncertů až po přijetí ukrajinských studentů a studentek. Bylo toho hodně, co jsme zvládli udělat. Dnes je to rok od okamžiku, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Proto toto naše číslo opět připomínáme. Naše paměť je krátká, události se valí jedna přes druhou a místy už můžeme být otupělí nebo rezignovaní, když se věci dějí dlouho. A tato válka už je dlouho. A nekončí. A končit proto nemůže ani naše pomoc. Proto vzniklo toto atypické vydání. Jako poděkování a připomínka toho, co jsme dokázali, a jako povzbuzení, abychom v naší pomoci Ukrajině a jejím lidem vytrvali. Listujte a čtěte zde. A pokud chcete pomoct, nezapomeňte, že máme sbírku pro naše studenty a zaměstnance z Ukrajiny. Najdete ji níže s podrobným vysvětlením, jak přispět.

Přispějte do Fondu pomoci Ukrajině

Podpořte válkou zasažené studenty a zaměstnance UP libovolnou částkou na zvláštní účet vedený u Komerční banky. Děkujeme!

Číslo účtu: 123-6502550237/0100

Variabilní symbol není potřeba.

Po načtení QR kódu v mobilním internetovém bankovnictví se automaticky vyplní platební údaje.