Univerzita se rozloučí s Jakubem Dürrem

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 7. březen 2023, 8:00 – Text: (map)

V olomouckém kostele Českobratrské církve evangelické (Husova ulice) se 11. března uskuteční veřejné rozloučení s Jakubem Dürrem, českým politologem, diplomatem a mimo jiné i dřívějším prorektorem Univerzity Palackého.

Jakub Dürr zemřel 16. února ve Varšavě. Patřil mezi výrazné české diplomaty, kteří přispěli k pevnému ukotvení Česka v Evropské unii. V české diplomacii působil víc než dvanáct let. Byl velvyslancem České republiky v Polsku, ještě předtím stálým představitelem ČR při Evropské unii. V letech 2016 až 2018 byl náměstkem ministra zahraničních věcí ČR, v letech 2008 až 2009 náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Přátelské rozloučení s Jakubem Dürrem, mimo jiné absolventem Univerzity Palackého i jejím dřívějším prorektorem pro vnější vztahy, začne v uvedeném kostele v 16 hodin, a to za účasti reprezentantů různých zemí, ministerstev a institucí. Následovat bude program v restauraci Bristol.

Veřejné rozloučení pořádá spolek přátel ve spolupráci s katedrou politologie a evropských studií FF UP a UP.

Psali jsme zde. O události více zde.