Univerzitní kariérní centrum připravilo pro studenty praktické odpoledne

Grafika: UP
Sobota 29. duben 2023, 6:00 – Text: Ivana Pustějovská

Ideální příležitost dozvědět se vše, co se může hodit pro budoucí profesi a nástup do zaměstnání, nabízí Kariérní den UP. Uskuteční se v rámci majálesového programu 2. května od 12:00 do 16:00 v nových prostorách Kariérního centra UP na Křížkovského 8.

Odpolední program má hned několik položek. Připraven je workshop na téma Hack the job interview. „Dostanete praktické rady, jak se nachystat na pohovor, co čekat a nečekat za otázky. Ale nebude to jen teorie. Budete se moci seznámit i s inspirativním podnikatelským příběhem Jiřího Holuba, spoluzakladatele Sirupárny. Poslechněte si příběh o rodinných receptech, propojený s druhou podnikatelskou story vedoucí až k přírodnímu koupališti Poděbrady,“ říká Vladimíra Sedláčková, která je pověřená vedením oddělení pro studentské záležitosti.

Lektorka Dita Palaščáková připomene, že život je příliš krátký na to, abychom ho trávili v prostředí, které s námi neladí. Které faktory nejvíce ovlivňují spokojenost v životě i v práci? Jak se to liší generačně? O tom všem bude řeč na tomto workshopu.

„Po celou dobu trvání kariérního dne bude Kariérní centrum Univerzity Palackého nabízet kariérní poradenství i kontrolu životopisů. Na akci není potřeba se registrovat,“ doplňuje Vladimíra Sedláčková.

Kariérní centrum UP poskytuje poradenství a podporu v oblasti kariéry studentům Univerzity Palackého. Jeho cílem je podpora rozvoje klíčových dovedností studentů, vytváření kontaktů studentů se zaměstnavateli po přechodu absolventů univerzity do praxe. Nabízí individuální konzultace v oblasti rozvoje kariéry, poradenství a koučink, rozvojové kurzy, přednášky, tréninky a workshopy a setkávání se zaměstnavateli. Zaměstnavatele propojuje se studenty prostřednictvím osobních setkání, cílené inzerce pracovních nabídek a dalších příležitostí, mnohdy zajišťuje i předvýběr uchazečů.