V cyklu UPsolvent bude přednášet Romana Mazalová

O své zkušenosti se podělí s posluchači úspěšná absolventka.
Foto: Eva Hobzová
Neděle 6. listopad 2016, 7:00 – Text: Ivana Pustějovská

Psycholožka Romana Mazalová je další z osobností, která bude mluvit o svých profesních a kariérních zkušenostech v cyklu UPsolvent. Přednáška se uskuteční v pondělí v podvečer v kapli Božího Těla v Uměleckém centru UP.

UPsolvent je cyklus přednášek úspěšných absolventů Univerzity Palackého, který odstartoval na podzim před dvěma lety. Za tu dobu se s posluchači podělily o své pracovní zkušenosti  čtyři osobnosti:  novinář Jakub Železný, lékař Radomír Maráček, fotograf Vladimír Birgus a letos na jaře jako zatím poslední host Univerzity Palackého diplomat Martin Povejšil.

Zatímco velvyslanec Povejšil zavedl posluchače do světa diplomatických jednání, psycholožka Romana Mazalová představí svět obchodu. Ve své práci se totiž specializuje na problematiku prodeje, reklamy a marketingu. Na katedře psychologie Filozofické fakulty UP vyučuje předměty Psychologický interakční výcvik a Psychologie trhu a reklamy.

Její práce není jen teoretická, ale má i praktický dopad, jak se mohly přesvědčit miliony diváků. Je totiž spoluautorkou dokumentu Šmejdi o nekalých obchodních praktikách na prodejních akcích. Film změnil českou legislativu a byl oceněn Českým lvem. V současnosti se věnuje projektu s názvem NEDÁME SE, který interaktivní, divadelní formou učí seniory říkat NE. NEDÁME SE byl zařazen i jako jeden z hlavních projektů ministerstva vnitra Příručky dobré praxe pro rok 2016 a rozšiřuje se tak do celé České republiky.

Přednáška Romany Mazalové se koná v pondělí 7. listopadu v 18.30 v kapli Božího Těla. Večer bude moderovat prorektor Petr Bilík. Vstup na přednášku, která je určena nejširší veřejnosti, je volný.