Zaměstnanci UP se mohou přihlásit do nových vzdělávacích kurzů

Ilustrační foto: Pixabay.com
Čtvrtek 23. září 2021, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Podzim bude na univerzitě ve znamení nových bezplatných vzdělávacích kurzů pro zaměstnance. Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP rozšiřuje nabídku o atraktivní programy, jako jsou kurzy akademické angličtiny, projektového řízení nebo poskytnutí první pomoci. Nové kurzy otevírá i Centrum podpory studentů se specifickými potřebami UP.

Univerzita Palackého se o další vzdělávání svých pracovníků stará dlouhodobě. V každém semestru mají zájemci vždy na výběr z řady bezplatných školení a kurzů, díky kterým si mohou zvýšit svou odbornost.

Jiná pedagogika, leadership nebo první pomoc

V srpnu a v září se například konaly kurzy, jejichž účastníci se mohli naučit lépe komunikovat, získat dovednosti v oblasti hybridní výuky nebo při využití různých IT nástrojů. Na říjen a listopad pořádající Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP portfolio kurzů rozšířilo. „Reagujeme tak na poptávku ze strany akademických pracovníků. Snažíme se jim nabídnout takové vzdělávací aktivity, které odpovídají jejich požadavkům, zároveň rozvíjí pedagogické kompetence a poskytují přínosné informace v oblasti inovování výuky. Spojili jsme se například se zkušeným koučem Michalem Jahnem, který připravil program Pedagogika, jak ji neznáte. Hned dvě lektorky k nám dorazí z Psychologického ústavu AV ČR, s nímž jsme navázali spolupráci. Kateřina Machovcová a Kateřina Cidlinská povedou kurzy na téma reflexivní leadership a akademická kariéra. Jsem ráda, že budeme mít i zahraničního hosta. Téma Diversity and inclusion si zvolila Elena Valbusa z Univerzity v Utrechtu,“ nabízí několik tipů z podzimní nabídky Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

Nabídka je ale mnohem širší, školit se bude možné například v první pomoci, přístupu ke generaci Z nebo ve využití elektronických informačních zdrojů. Více informací najdete zde.

Kurzy a poradenství pro studenty se specifickými potřebami

Na univerzitě studují i studenti s různým znevýhodněním či postižením. A právě na ně a na pedagogy, kteří je budou učit, myslí na začátku nového akademického roku Centrum podpory studentů se specifickými potřebami UP. „Poskytujeme služby a poradenství již desátým rokem a stále se setkáváme s poptávkou po školení či kurzu, jak k daným studentům přistupovat. Proto jsme se rozhodli připravit nabídku převážně krátkodobých kurzů, kde se mohou účastníci dozvědět základní informace z dané problematiky. Kromě krátkodobých kurzů připravujeme také kurzy pro studenty se specifickými potřebami zaměřené na rozvoj akademických zručností. S jejich zahájením počítáme v průběhu října/listopadu 2021,“ říká ředitelka Centra Lucia Pastieriková. Účast na kurzech je zdarma. Zájemci z řad zaměstnanců i studentů se mohou přihlásit prostřednictvím Portálu celoživotního vzdělávání UP.