Zapojte se do online hackathonu. Přispějte k řešení globálních problémů

Repro: Academia film Olomouc
Sobota 24. duben 2021, 8:00 – Text: Šárka Chovancová

S tematickými oblastmi zaměřenými na klimatickou změnu a pandemie se poperou účastníci unikátního 12hodinového online hackathonu „Adaptation Idea Sprint“, který se v rámci festivalu Academia film Olomouc uskuteční v pátek 7. května 2021 v prostředí Gather Town.

„Akce je určena všem, kterým nejsou lhostejné současné globální problémy, zejména klimatická změna a pandemie. Nejen covid-19, ale nemoci obecně, kterým je potřeba předcházet. V rámci 12 hodin není podstatné vytvořit konkrétní produkt nebo výstup, ale jeho popis, záměr nebo podnikatelský plán a přesvědčivě ho obhájit před odbornou komisí. Samotná prezentace projektů a následné vyhlášení proběhne v rámci živého vysílání programu AFO,“ vysvětlil jeden z organizátorů Jakub Koníček z katedry geoinformatiky.

Soutěžící vytvoří týmy dvou až pěti lidí a společně budou řešit datovou nebo aplikační výzvu v určených tematických oblastech. „Datově založené týmy mohou řešit problematiku správné analýzy, vizualizace a interpretace dat, čímž mohou přispět například k správné osvětě aktuálních problémů. Aplikační výzva nabádá k tvorbě konkrétního řešení, ať už v podobě aplikace, business záměru nebo edukačního programu,“ doplnil Jakub Koníček.

Kromě odborných mentorů, kteří budou účastníkům hackathonu po dobu soutěže k dispozici, jsou připraveny i přednášky podporující úspěšnou realizaci nápadů. „Nejlepší týmy odměníme věcnými cenami a praktickou realizací jejich projektů,“ dodal Jakub Koníček.

Dvanáctihodinový online hackathon „Adaptation Idea Sprint“ pořádá v prostředí Gather Town katedra geoinformatiky přírodovědecké fakulty, Statutární město Olomouc, CzechInvest a Czechitas. Zájemci se mohou registrovat ještě do 5. května 2021. Podrobnosti najdete na https://hackathon.upol.cz.

Zpět