Přírodovědci byli ve sbírce pro Klokánky opět štědří

Část výtěžku sbírky přírodovědecké fakulty pro děti z Klokánků.
Foto: Martina Oulehlová
úterý 20. prosince 2016, 11:00 - Text: Martina Šaradínová

Velké množství hraček, her, kosmetiky, výtvarných potřeb, ale třeba i hygienické potřeby či trvanlivé potraviny věnovali studenti i zaměstnanci přírodovědecké fakulty do sbírky Daruj dětem hračku pro radost ve prospěch obyvatel Klokánků v Olomouci a Dlouhé Loučce. Sbírka se konala už podeváté a podle pořadatelů oproti loňsku dárků opět přibylo.

„Vánoční sbírka má na naší fakultě tradici. Zaměstnanci a studenti na ni už před Vánocemi čekají a těší se na ni. Jsem moc rád, že ani letos nezklamali a děti z Klokánků obdarovali velmi štědře. Všem děkuji,“ řekl děkan Ivo Frébort, který výtěžek sbírky v pondělí předal vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové.  

„Jsem nejen moc spokojená, ale zejména vděčná za to, že fakulta sbírku každoročně pořádá a pan děkan ji zaštiťuje. Sbírka už má velmi dobré jméno, což mi potvrzují sponzoři. Dárky najdou děti pod stromečkem. Protože jich ale je opravdu velké množství, část věcí si tety schovají pro děti k narozeninám, svátkům a pro další slavnostní příležitosti. Pokud od nás děti odcházejí, tyto věci si odnášejí s sebou domů,“ vysvětlila Kupčáková.

Radost z bohaté nadílky měla i hlavní organizátorka sbírky Martina Oulehlová z katedry botaniky. „Také já se připojuji k poděkování všem studentům a zaměstnancům, kteří přispěli nebo přiložili ruku k dílu při organizaci. Velmi děkuji za krásné dárky i třinácti sponzorům. Dárečků je opět více než před rokem. Moc mě těší, že dokážeme myslet nejen na svou rodinu, ale i na ty, kteří nemají to štěstí vyrůstat v harmonickém domově,“ uvedla Oulehlová.

V obou zařízeních je v současné době necelá třicítka dětí, počty se ale neustále mění. Zhruba polovina z nich odejde na Vánoce k rodinám, někteří rodiče je naopak stráví se svými potomky a tetou v Klokánku.  

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči během doby, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.