„Příroda“ oslavila konec semestru i nastávající Vánoce

Letošní zimní Pospos měl hojnou účast.
Fotogalerie: Martina Šaradínová
středa 21. prosince 2016, 08:27 - Text: Martina Šaradínová

Pomyslnou tečku za zimním semestrem udělalo v úterý na přírodovědecké fakultě tradiční Posemestrální posezení (POSPOS). Je určené pro současné i někdejší zaměstnance fakulty a studenty doktorského studia. Jako každoročně mu předcházelo i setkání se seniory.

„Přeji všem spokojené Vánoce a snažte se tyto svátky využít pro zamyšlení se a zhodnocení uplynulého roku. Za přírodovědeckou fakultu mohu říct, že letošní rok pro ni byl úspěšný. Máme skvělé vědce a vynikající učitele a snažíme se připravovat co nejkvalitnější absolventy. Věřím, že v těchto výkonech budeme pokračovat,“ řekl děkan Ivo Frébort.

Pospos nabízí zaměstnancům možnost setkat se neformálně s kolegy z jiných kateder. Využil jí mimo jiné i Milan Veselý z katedry zoologie. „Na Pospos chodím pravidelně, protože se tu mohu potkat s lidmi, které tak často nevidím. Letos je tu atmosféra výborná a moc mi chutnalo,“ prozradil Veselý.

Zimní setkání jsou vždy spojena s Vánocemi, nezbytnou kulisou byl vánoční stromeček, foyer budovy provoněl vánoční punč a o hudební doprovod se jako obvykle starala kapela 3+1.

„Ohlasy jsou velice příznivé. Jsme přesvědčeni, že letos přišlo více lidí než jindy. Jsme rádi, že všem chutnalo. Například výpečky upekly naše paní uklízečky. Guláš, o nějž byl asi největší zájem, jsme pořídili u profesionálního kuchaře. Zmizely ho čtyři várnice,“ vylíčila s úsměvem hlavní organizátorka Věra Holišová ze Správy budov. Kromě guláše si přírodovědci pochutnali i na 25 kilogramech sekané a stejném množství bramborového salátu.  

Pospos je určený i seniorům, kteří ještě před jeho zahájením absolvovali společný slavnostní oběd a vyslechli si prezentaci o letošním dění na fakultě. „Velmi rádi udržujeme kontakt s našimi bývalými zaměstnanci, kteří dál šíří dobré jméno fakulty,“ doplnil děkan, který i seniorům popřál klidné a spokojené Vánoce.