Novoročenka přírodovědecké fakulty slouží i proti stresu

Nejlepší novoročenku letos navrhla Karolína Markulčeková.
Foto: Martina Šaradínová
středa 21. prosince 2016, 11:00 - Text: Martina Šaradínová

Letošní novoročenku přírodovědecké fakulty vytvořila studentka oboru Aplikovaná matematika v ekonomii Karolína Markulčeková. Její přání, které současně může sloužit jako antistresové omalovánky, uspělo v konkurenci 26 návrhů.

Studentka druhého ročníku navazujícího magisterského studia se do soutěže přihlásila poprvé. „Přišel mi e-mail s informací o soutěži, v níž bude fakulta vybírat nejlepší PF. Malování se věnuju od malička, absolvovala jsem Základní uměleckou školu Bedřicha Kozánka v Přerově. Řekla jsem si, proč nespojit studium se svým koníčkem,“ prozradila dívka.

V PF se prý snažila propojit vtip a prvky charakteristické pro různé přírodovědné obory.  „Současně jsou to antistresové omalovánky. Chtěla jsem tak všem popřát, aby v novém roce měli pohodu a vyhnuli se stresu. A kdyby mu náhodou přece jen museli čelit, mohou si pro zlepšení nálady omalovánku vybarvit,“ nabídla recept studentka. Za odměnu získala mimořádné stipendium 3000 korun a třídenní pobyt pro dvě osoby ve fakultním rekreačním zařízení Karlov.

Nejlepší novoroční přání vybírá fakulta v soutěži už téměř deset let. Obdobně využívá návrhy studentů či akademických pracovníků pro narozeninová přání. Soutěží se mohou zúčastnit studenti i zaměstnanci Univerzity Palackého i absolventi a senioři přírodovědecké fakulty.