Senát fakulty tělesné kultury se z poloviny obmění

Sčítání volebních hlasů na fakultě tělesné kultury. Foto: Martin Višňa
středa 12. dubna 2017, 11:08 - Text: Martin Višňa

Sedm obhájených mandátů a osm nových tváří. Takový je výsledek voleb do akademického senátu fakulty tělesné kultury pro funkční období 2017–2020. O novém složení senátu rozhodly během čtyřdenních voleb hlasy 567 akademických pracovníků a studentů.

„Nevím, jestli je to úplně optimistické, ale potřebu jít k volbám pocítila zhruba třetina studentů bakalářských a navazujících magisterských oborů, budoucích magistrů ale volilo jen patnáct procent. Posluchačů doktorského studia volilo také třicet procent, což není špatné, vezmeme-li v úvahu, že řada z nich studuje v kombinované formě. A co se týče akademiků, tam si dovolím říci, že se nedostavili k volbám externí učitelé a ti s menšími úvazky. Akademiků odvolilo 86 ze 115,“ komentoval volební účast předseda volební komise Jiří Kratochvíl.

Složení senátu se na základě výsledku voleb z poloviny obmění, zcela nové obsazení bude mít pětičlenná studentská kurie. Z akademiků sedm senátorů obhájilo svůj mandát, novými tvářemi pro začínající funkční období jsou Jiří Dub a Pavel Háp z katedry sportu a Michal Šafář, současný vedoucí katedry společenských věd v kinantropologii, který ve volbách získal nejvíce hlasů – 312.

Předseda volební komise Kratochvíl se již o místo v senátu, který mimo jiné bude letos na podzim volit nového děkana, neucházel. „Všem budoucím senátorům gratuluji a přeji jim úspěšné funkční období, v němž je čeká náročná práce. Zároveň protože jde o moji poslední účast na senátu, si dovolím poděkovat vám za spolupráci a popřát, ať se vám v budoucnu daří,“ završil svůj komentář.

Pro nový senát ještě zanechal několik podnětů, jako například zvážení možnosti elektronického hlasování, snížení počtu volebních dnů nebo přehodnocení statusu doktorandů, z nichž někteří vedle studia mají na fakultě i úvazek a učí. Poprvé se noví senátoři sejdou k jednání 27. dubna.      

Akademický senát FTK UP bude ve funkčním období 2017–2020 zasedat v tomto složení: Jan Bělka, Jiří Dub, Soňa Formánková, Aleš Gába, Pavel Háp, Ondřej Ješina, Michal Kudláček, David Smékal, Zdeněk Svoboda a Michal Šafář za akademické pracovníky a Mojmír Fryčák, Josef Kaštil, Zuzana Svozilová, Ludvík Valtr a Tadeáš Venkrbec ve studentské kurii.