Tělocvikáři si vymění zkušenosti na Těloolomouci

Z Těloolomouce 2014. Foto: Martin Višňa
Úterý 29. srpen 2017, 7:56 – Text: Martin Višňa

Na fakultu tělesné kultury se zítra sjedou tělovýchovní pedagogové z celé země. Na jedenáctém ročníku pracovního setkání Těloolomouc si vzájemně vymění zkušenosti z praxe a seznámí se s novými možnostmi či aktivitami vhodnými nejen pro výuku tělesné výchovy.

Třídenní program setkání zahrnuje čtyři desítky lekcí věnovaných zajímavostem, novinkám a inovativním přístupům v oblasti tělesné výchovy, sportu a rekreace. V nabídce jsou hodiny zaměřené na cvičení s lavičkami či netradičními pomůckami, varianty atletické abecedy nebo basketbalové průpravné hry, také třeba cvičení zvané woudink či tance na vozíku.

„Na základě evaluace posledního ročníku, který se konal v roce 2014, jsme vyšli vstříc požadavkům a lekce se týkají hlavně těch klasických oborů, jako jsou sportovní hry, atletika, gymnastika nebo plavání. Něco úplně převratného účastníky nečeká, taková je snad jen lekce juggeru, sportu mezi fotbalem a šermem. Na ten jsem sám zvědav,“ uvedl garant akce Dušan Viktorjeník z katedry sportu.

V rámci programu Těloolomouce se uskuteční také celostátní setkání projektu zkráceně zvaného KLIKO, který se zaměřuje na rozvíjení personálních, sociálních a občanských kompetencí žáků základních a středních škol prostřednictvím takových pohybových aktivit, při nichž dochází k rozhodování a řešení problémových situací.

Celkem by na fakultu podle organizátorů mělo dorazit na 350 účastníků. Hlavním místem setkání bude Aplikační centrum BALUO, jednotlivé části programu se ale uskuteční i v dalších prostorách fakulty tělesné kultury a tělocvičnách či sportovních areálech ve městě.

Těloolomouc patří k tradičním akcím fakulty tělesné kultury, první ročník proběhl v roce 1995. Setkání u zúčastněných sklidilo kladné ohlasy a postupem času vznikly podobné akce i v dalších městech. Prozatím poslední ročník Těloolomouce se za účasti zahraničních hostů konal v roce 2014. Další informace jsou k dispozici ZDE