Přírodovědecká fakulta bude v lednu znovu volit děkana

Senátoři si volbu zopakují v lednu.
Foto: Martina Šaradínová
Čtvrtek 14. prosinec 2017, 11:00 – Text: Martina Šaradínová

Přírodovědeckou fakultu čekají 17. ledna nové děkanské volby. Akademický senát totiž ve středu kandidáta na děkana pro příští čtyři roky nezvolil. Jediný kandidát, dosavadní děkan Ivo Frébort, získal ve třech kolech vždy po osmi hlasech. Ke zvolení jich bylo potřeba 11.

„Akademický senát se neusnesl na návrhu kandidáta, který by mohl předložit panu rektorovi, a proto musí vyhlásit nové volby,“ řekl předseda volební komise Marek Jukl.

Senátoři se následně usnesli na tom, že návrhy na kandidáty na děkana mohou členové akademické obce podávat do 21. prosince. Kandidátní listina bude zveřejněna 3. ledna a na 10. ledna je naplánována prezentace kandidáta či kandidátů. Volební komise zůstává ve stejném složení, tedy Marek Jukl, Tomáš Fürst a za studentskou komoru Jakub Žák.

Nově zvolený děkan by se měl funkce ujmout počátkem února. Pro první volbu byli navrženi čtyři kandidáti. Tři z nich - Irena Smolová, Bořivoj Šarapatka a Vít Voženílek ale kandidaturu odmítli.