Universitas přinese články prestižních Times Higher Education

Ilustrační foto: Universitas
Pondělí 20. listopad 2017, 11:00 – Text: Petra Polčáková

Magazín vysokých škol Universitas uzavřel exkluzivní partnerství s prestižním britským týdeníkem Times Higher Education (THE), který sídlí v Londýně. Od poloviny listopadu tak Universitas, na jehož vydávání se podílí i Univerzita Palackého, pravidelně nabídne čtenářům české překlady vybraných článků.

Jako první přináší komentář editora světových žebříčků univerzit THE World University Rankings Phila Batyho „These maps could change how we understand the role of the world’s top universities“ o tom, co je pro univerzity nejdůležitější, aby se ocitly mezi světovou špičkou. Přečtěte si text Phila Batyho, editora THE World University Rankings, v češtině ZDE.

Renomovaný týdeník Times Higher Education se sídlem v Londýně vznikl v roce 1971 a od té doby svým čtenářům přináší aktuality, analýzy a data o vysokém školství z celého světa.

THE též sestavuje respektovaný světový žebříček vysokých škol THE World University Rankings a pořádá sérii konferencí THE World Summit Series v různých zemích celého světa. Summity, kterých se účastní lídři předních světových univerzit, nobelisté, politici, zástupci firem a akademiků, přilákaly již více než osmnáct set lídrů univerzit ze 72 zemí. První ze série Research Excellence Summit, New Europe, se bude konat na Univerzitě Palackého v Olomouci v dubnu 2018. Více informací o summitu naleznete ZDE.