BALUO oživí zážitky ze Sardinie a netradiční ping pong

David Jaroš, Oleg Žhmolík a pes Away na nejvyšší hoře Sardinie. Foto: Dva a půl chlapa na cestách
Sobota 18. listopad 2017, 8:00 – Text: Martin Višňa

Po dva večery bude Aplikační centrum BALUO patřit akcím, které nejen pro své kolegy připravili studenti fakulty tělesné kultury. Na úterní besedě s promítáním se dvojice studentů ochrany obyvatelstva podělí o své zážitky z výstupu na nejvyšší horu Sardinie, den nato si pak zájemci mohou zahrát stolní tenis s umělým břichem.

„Sardinii zná spousta lidí jako ostrov pláží a relaxace. Proto jsme rozhodli ukázat, že není jen o koupání, ale nachází se zde i řada zajímavých míst. Naplánovali jsme trasu, jejímž vrcholem bylo zdolání nejvyšší hory Punta La Marmora s nadmořskou výškou 1834 metrů. Viděli a zažili jsme toho ale mnohem více a o zážitky a postřehy se nyní chceme podělit se svými spolužáky i dalšími zájemci,“ zve na úterní besedu jeden ze tří představitelů cestovatelského projektu Dva a půl chlapa na cestách David Jaroš.

Dalšími aktéry jsou jeho kolega Oleg Žhmolík a americký staford Away. A Sardinie je teprve začátek projektu, v plánu totiž mají ještě zdolání dalších čtyř nejvyšších vrcholů evropských ostrovů. Beseda s projekcí pořízených záběrů z nejrůznějších zajímavých historických a přírodních míst Sardinie i nástinem dalších plánů se koná v úterý 21. listopadu od 18 hodin.

Následující den Aplikační centrum BALUO opanuje UP Obesity Cup, netradiční turnaj ve stolním tenisu, který připravili studenti rekreologie jako upozornění na problematiku nadváhy a obezity. „Chceme účastníkům přinést jedinečný zážitek, kdy si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet pohyb okolo stolu s několika kily navíc. Konkrétně muži si oblečou umělé břicho o hmotnosti čtyři kilogramy, pro ženy je připravená zátěž dvě a půl kila,“ uvedl za organizátory Jiří Skarka.

Turnaj určený především pro studenty a absolventy Univerzity Palackého odstartuje o půl šesté, na nejlepší hráče čekají drobné ceny. „Z organizačních důvodů prosíme zájemce, aby se registrovali dopředu na e-mail upobesitycup@seznam.cz,“ dodal Skarka.