Setkání odborníků na péči o těhotnou ženu a plod

Foto: David Kresta
Sobota 12. listopad 2022, 8:00 – Text: (dkr)

Aula Právnické fakulty UP hostila již 14. ročník Moravské konference fetomaternální medicíny. Celodenní akci s tematikou komplexní péče o těhotnou ženu a plod společně pořádaly Porodnicko-gynekologická klinika Lékařské fakulty UP a Fakultní nemocnice Olomouc, Ústav porodní asistence Fakulty zdravotnických věd UP a Česká společnost porodních asistentek. Více než dvě stovky účastníků přivítal a svou přednáškou pak konferenci zahájil rektor Univerzity Palackého Martin Procházka. V programu, který byl určený jak pro lékaře z klinických a ambulantních pracovišť, tak pro nelékařský zdravotnický personál, vystoupila celá řada odborníků z České republiky a Slovenska, namátkou Marian Kacerovský a Antonín Pařízek z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, koordinátor konference Marek Ľubušký z olomoucké lékařské fakulty, Petra Hanulíková z pražského Ústavu pro péči o matku a dítě či Miroslav Korbeľ z fakultní nemocnice v Bratislavě.