Právnický seznamovák: tři dny poznávání, rad a zábavy

Účastníci Právnického seznamováku odjížděli společně od fakulty.
Foto: Eva Hrudníková
Středa 6. září 2017, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Mít snadnější začátek vysokoškolského studia. S tímto cílem odjelo na padesát studentů prvního ročníku právnické fakulty do Baldovce v Moravském krasu, kde se od pondělí koná třídenní Právnický seznamovák. Tradiční akci pořádá fakulta společně se studentským spolkem ELSA Olomouc.

Letošní ročník je v pořadí již čtvrtý. „Zájem prváků byl tentokrát rekordní. Z kapacitních důvodů jsme museli některé bohužel odmítnout,“ řekl za pořadatele Daniel Pospíšil. Studenti odjížděli na kurz s velkým očekáváním. „Těším se. Chci hlavně poznat své nové spolužáky, ještě než začne výuka. V lavicích a na chodbách fakulty už budeme řešit asi každý své studijní záležitosti,“ řekla Kristýna Bednářová, která bude studovat magisterský studijní program, obor Právo. S ní do prvního ročníku nastoupí i Barbora Nekolová. „Líbí se mi, že fakulta a studenti pro nás seznamovák připravili. Chci vědět, co obnáší vysokoškolský život, jaká je Olomouc, a jsem zvědavá na ostatní studenty. Budu vděčná za jakoukoli radu, tip. Proto jsem se přihlásila.“

Pro účastníky kurzu byl připravený nabitý a současně pestrý program. „Chceme, aby se během tří dnů navzájem poznali, zjistili vše o naší fakultě, univerzitě a městě Olomouci. Představíme jim studentské spolky, dostanou informace o vyučovaných předmětech nebo o STAGu, zapojíme je i do simulovaného soudního jednání,“ vyjmenoval před odjezdem Daniel Pospíšil. Seznamovací aktivity a soutěže navíc prohloubí argumentační schopnosti studentů, ověří jejich logické uvažování nebo podpoří kritické myšlení. Všechny tyto aktivity budou zasazeny do právnického prostředí.

Hned první den odpoledne do Baldovce dorazili i zástupci vedení fakulty. Čas pro nastupující posluchače si našla děkanka Zdenka Papoušková a proděkan pro bakalářský a magisterské studijní programy Maxim Tomoszek. Druhý den mezi prváky zavítaly pracovnice studijního oddělení.

Do dvou studijních programů, primárně určených pro maturanty, by na olomoucké právnické fakultě mělo v akademickém roce 2017/2018 nastoupit přes tři sta posluchačů.

Zpět